купаобзор1

ОБЗОР 1 Кръг

ГДБОП започна защитата на трофея си успешно

Един от оспорваните мачове този уикенд беше ГДБОП и Тигрите. Двата отбора се познаваха отлично от първенството и бяха изключително подготвени. В деветата и десетата минута Мартин Соколчев разби защитата на гостите и отбеляза две попадения. Няколко секунди по късно намиращият се във форма Максим Иванов върна един гол, но Соколчев добави трето попадение към актива си в следващата атака. Така завърши и първата част. В двадесет и осмата минута Иванов с топовен изстрел върна интригата в двубоя. „Униформените“ навлязоха в познатия си ритъм и в рамките на няколко минути успяха да вкарат цели четири попадения, едно на Владо Иванов, две на Иван Стоев и едно на Соколчев. „Котките“ се опитаха да се върнат в мача, но успяха да вкарат само още един гол чрез Иванов и да оформят крайното 7:3 в полза на домакините. С тази победа ГДБОП показаха защо са миналогодишните шампиони и , че и тази година няма да се дадат без бой.

АФК Бай Тошо и АФК Акулите с голов спектакъл

В един от сериозните двубои в А група се срещнаха отборите на АФК Бай Тошо и АФК Акулите. Двата тима нямаха срещи помежду си, но сред редиците им имаше познати имена и всичко сочеше, че ще станем свидетели на един оспорван мач. Димитър Ранджев и Венцислав Рогозов откриха резултата за гостите съответно в тринадесета и четиринадесетата минута. Кирил Джоманов върна едно попадение, но Рогозов на два пъти и веднъж Слави Стоянов направиха аванса сериозен още преди почивката. Джоманов от дузпа в тридесет и първата минута върна „комунистите“ в мача, но Стоянов с второто си попадение върна разликата. Джоманов отново отбеляза, но „хищниците“ реагираха моментално с два гола на Стоянов и един на Румен Тошев. Джоманов изпусна дузпа към края на двубоя, но буквално секунди по късно се реваншира с красиво попадение. Владислав Василев и Стоянов размениха по един гол в решителните минути и оформиха крайното 10:5 в полза на гостите. С тази победа АФК Акулите дадоха сериозна заявка за класиране за елиминациите.

Бор Чвор с убедителна победа

Във втория мач от група А се изправиха един срещу друг ФК Колумбия и новодошлия отбор Бор Чвор. И двата тима изглеждаха решени да спечелят трите точки, което си личеше от пламъка в очите на всички. Атанас Георгиев, Цветослав Марков, Александър Величков и Костадин Маринов вкараха четири попадения за гостите в самото начало на двубоя. Кристиян Кайнаров в двадесет и втората минута върна едно попадение и даде миг на надежда на домакините. Маринов и Марков добавиха нови две попадения в актива на „борчетата“, но Кайнаров с нови два светкавични гола намали разликата. В четиредесет и третата и четиредесет и петата минута Цветан Бончев отбеляза две попадения за гостите и оформи крайното 8:3 в полза на Бор Чвор. С тази победа и минималните нарушения, които направиха, гостите излизат начело в група А и показаха на какво са способни.

„Холандците“ и готините със зрелищно реми

В първия двубой от група B се срещнаха Летящите Холандци и Готинягите. Това бе първи мач между двата отбора и изходът от него беше абсолютна загадка. Милен Стоянов откри за домакините в четвъртата минута и даде миг на радост за феновете по трибуните. В шестнадесетата Павел Матеев върна равенството и остави развръзката за второто полувреме. След подновяването на играта Бисер Вричев и Георги Николов дадоха сериозен аванс на гостите. Имаше известен период на затишие, който бе нарушен от Стоянов в четиредесет и шестата минута. Това даде сериозен тласък на домакините и буквално секунди по късно Димитър Джегалски изравни резултата за пореден път. Останалите минути атаките не спираха, но това така и не доведе до нови попадения. С този равен двата отбора си поделиха точките и заеха съответно третата и четвъртата позиция във временното класиране.

„Звездите“ с трудна, но заслужена победа

В едно от сериозните дербита през този уикенд се срещнаха отборите на FC Eleven Stars и Реал Суходол. Двата отбори бяха непознати един за друг, но направиха стабилно представяне през текущия сезон и зрелището беше гарантирано. Александър Тодоров откри за гостите в деветата минута, но Тони Димитров с три попадения и Росен Янев с едно, в рамките на пет минути, обърнаха резултата. Преди почивката Любомир Николов вкара два гола и намали разликата, но Димитров добави още едно към актива си. След подновяването на играта Михаил Георгиев намали аванса на домакините значително. Играта се накъса и доста време мрежите на вратарите останаха сухи. В четиредесет и шестата минута Валери Попов си отбеляза нелеп автогол, а Асен Стойчевски добави още едно минути по късно. Николов оформи хеттрика си в заключителното време на срещата, а Александър Котаров оформи крайното 8:5 в полза на FC Eleven Stars. С тази победа домакините излизат на второто място във временното класиране.

Младо Пиво постави Златните Момчета на колене

В първия мач от група C се срещнаха Младо Пиво и Златните Момчета. Двата отбора отлично познаваха футболните си умения като в предишната им среща „пивото“ излязоха победители. Светослав Михайлов откри за домакините в деветата минута, а Радован Събев изравни в тринадесетата. От там до края на мача нещо се обърка в редиците на гостите и защитата им се пропука многократно. Младо Пиво отбелязаха още осем попадения преди сигнала за почивката, дело на Петър Миланов, Васил Василев, три на Мирослав Стаменов и три на Илиян Генов. В двадесетата минута Александър Рангелов върна едно, но то беше абсолютно недостатъчно да застраши домакините. След подновяването на играта Генов и компания сервираха нова порция голове. До края на мача те вкараха още десет попадения. Три на Стаменов, три на Генов, две на Михайлов, едно на Миланов и едно на Кристиян Къндев. Адриан Нанков и Илиан Касабов върнаха две попадения за гостите и оформиха разгромното 19:4 в полза на Младо Пиво. С тези три точки домакините излязоха начело в групата.

Боровци Сен Жермен поеха победния път

В поредното дерби в група C се впуснаха към трите точки отборите на Боровци Сен Жермен и Спортист София. Двата тима нямаха досег един до друг в лигата досега и първите минути минаха в изучаване на противника. Все пак Петко Петков и осмата минута даде аванс на домакините, а малко преди края Ефтим Ефтимов удвои. Секунди преди сигнала за почивката Росен Владимиров намали разликата. Малко след началото на втората част Ефтимов и Илия Петров направиха аванса на „парижаните“ по – сериозна. В тридесет и третата минута Димитър Михайлов вкара за гостите и даде искрица надежда за трите точки, но Ефтимов оформи своя хеттрик и сложи край на спора. Мачът беше значително обран от към нарушения и двата отбора завършиха с по един жълт картон. С тази победа Боровци Сен Жермен заеха третата позиция и остават в битката за елиминациите.

„Бирите“ с късна загуба от Патриот

В един от най – равностойните мачове досега се изправиха един срещу друг ФК Биролом и Патриот. Двата отбора се срещнаха за първи път на зеления килим, но показаха завидна класа и направиха един хубав и оспорван двубой. Светослав Савов откри за гостите в петата минута и именно така завърши първата част. Трябва да се отбележи, че вратарите на двата отбора Георги Тотев и Валентин Димитров направиха много важни намеси и минималния брой попадения в мача се дължеше именно на тях. В тридесет и първата минута Христо Костов изравни резултата след грешка в защитата на „патриотите“. Двубоят вървеше към края си, а положенията липсваха. Все пак в последните две минути най – съобразителни се оказаха Рали Яни Маринов и Станислав Воденичарски и със светкавични два гола изненадаха противниците си и донесоха радост на феновете на гостите. С тази победа Патриот заеха втората позиция във временното класиране.

Бенковски Сити осветиха Светците

Първият мач в група D беше Бенковски Сити срещу новосъздадения отбор на Светците. И двата отбора изглеждаха решени да започнат пътя към Купата с победа. Двубоят започна с пет невероятни попадения за домакините. Виновниците бяха на два пъти Илиан Тодоров и на три пъти Николай Данаилов. В края на първата част Кристиян Илиев и Симеон Цанов върнаха два гола. След започването на второто полувреме Неделиян Костадинов и отново Данаилов вкараха след две страхотни атаки. Няколко минути след това Цанов и Веселин Панчев добавиха нови две попадения в актива на гостите, но Данаилов беше звездата на срещата и вкара още три гола до последния съдийски сигнал. Илиев и Панчев намалиха резултата в края на мача и оформиха крайното 10:6 в полза на домакините. В заключителните минути на двубоя станахме свидетели на нещо доста грозно и Явор Михайлов и Веселин Панчев принудително напуснаха терена по – рано от очакваното. С тази победа Бенковски Сити заемат третата позиция във временното класиране.

Сбогом Гринго постави „дяволите“ на колене

В едно много оспорвано дерби се изправиха отборите на Сбогом Гринго и Black Devils. Двата отбора не се бяха срещали досега в лигата и първите няколко минути минаха по – бавно в изучаването на противника. Стефан Андасаров откри за домакините в десетата минута, а съотборникът му Емил Митов добави две попадения и направи резултата класически на почивката. След подновяването на играта Андасаров и Митов добавиха по още едно попадение. В тридесет и седмата минута Иван Цекин върна едно попадение, но Владимир Кавалски и отново един от най – добрите на терена Митов оформиха крайното 7:1 в полза на домакините. В този двубой бяха направени само два фала, което беше в полза на „гринговците“ и те заеха почетното второ място в групата. Black Devils продължават да не могат да намерят миналогодишната си форма и все още нямат победа през този сезон.

Colo Colo преподадоха урок на Младежите

В един от най-интересните мачове през тази седмица се срещнаха отборите на Colo Colo и Младежите. Двата тима имаха една среща помежду си завършила в полза на днешните символични домакини. Срещата започна доста интензивно, но Colo Colo изглеждаха доста по – решителни и бързо взеха инициативата. Още преди почивката домакините отбелязаха цели шест попадения. Виновниците бяха Мартин Несторов, на два пъти Даниел Маринов и по веднъж Денис Доо Кис и Николай Божов. Мачът изглеждаше решен, което подразни гостите и Димитър Аджов си донесе единствения жълт картон в мача. След подновяването на играта, темпото се запази, но отново Colo Colo бяха по – добрия тим. Те отбелязаха още четири гола до края на мача. Два пъти Несторов и два пъти Иван Иванов оформиха крайното 10:0 в полза на домакините. Поради малкия брой нарушения Colo Colo излязоха начело в групата и показаха защо са страшилища по родните терени.

„Поетите“ писаха поезия срещу „белите лисици“

В първия двубой от група Е се срещнаха силните отбори на АФК Вазов и Siven. Двата тима имаха три срещи помежду си като „поетите“ водеха с две на една победи. В миналогодишното издание на купата, днешните домакини победиха с 5:2. Мачът започна с два бързи гола на АФК Вазов, виновниците бяха Валентин Дремджиев и Александър Тодоров. В дванадесетата минута Тодор Димитров намали разликата с прострелен удар. Преди почивката Светлин Маджаров и Адриян Кръстев покачиха аванса на домакините сериозно. След подновяването на играта „поетите“ намериха верния ритъм и вкараха пет попадения за отрицателно време. Цветомир Попов, два пъти Маджаров, веднъж Кръстев и веднъж Мирослав Трендафилов пронизаха противноковата врата. В заключителните минути на двубоя Николай Николов и Дейвид Василев размениха по едно попадение и оформиха крайното 11:2 в полза на домакините. С тази победа АФК Вазов излязоха на втората позиция във временното класиране.

Торнадо с трудна победа срещу „чековете“

В един непредсказуем мач се изправиха един срещу друг отборите на Q-check и Торнадо. Това беше първа среща между двата тима, но трябва да се вземе предвид, че „тайфуните“ бяха миналогодишните финалисти за купата. Двубоят започна с гол на Антон Антонов от дузпа в седмата минута, който даде мимолетен аванс на гостите. Валентин Веселинов изравни резултата в шестнадесетата минута и остави развръзката за втората част. След подновяването на играта играта сана доста интензивна, но така и не падна гол до заветната тридесет и пета минута, когато Калоян Станчев намери пукнатина в защитата на „чековете“ и наказа стража им. До края на мача имаше много положения пред двете врати, но от нито едно от тях не се стигна до гол. Така с тази трудна, но важна победа Торнадо заема третата позиция в групата.

Street Fighters с голов спектакъл

Първият кръг в група F срещна отборите на Titanite Old Stars и Street Fighters. Двата тима бяха непознати един за друг, но бяха решени да стигнат до следващия кръг за купата и дадоха всичко от себе си за трите точки. Първото полувреме завърши с класически резултат в полза на гостите, виновниците бяха Боян Миланов, Мартин Димитров и Цветослав Благоев. Със започването на втората част Димитров отбеляза второто си попадение в мача. Емилиян Стефанов и Румен Маринов върнаха два гола в тридесет и шестата и тридесет и седмата минута, но секунди по късно Михаил Иванов си отбеляза нелеп автогол. От там до края на двубоя гостите отбелязаха още седем попадения. Мартин Димитров се отчете с две, Михаил Димитров с три и Благоев с две. Крайният резултат беше 12:2 в полза на „бойците“. Така гостите излязоха на втора позиция във временното класиране в група F.

„Бомбите“ и „миньорите“ с уникален мач

Едно от най – чаканите дербита беше Bombeta срещу АФК Чуковете. И двата отбора играеха много стабилно през изминалия сезон и по всичко личеше, че ще станем свидетели на зрелище. Първото полувреме започна бавно в изучаване на слабите места на противника. В двадесет и първата минута Александър Стефанов откри резултата за гостите, а Радослав Енев удвои малко преди почивката. В началото на второто полувреме Веселин Весерионов направи резултата класически, а минути след него Николай Йорданов направи разликата почти непреодолима. Миг на разсеяност в защитата на „миньорите“ позволи на „бомбите“ да вкарат цели три попадения в рамките на седем минути. Головете отбелязаха Милен Тодоринов, Марио Давидов и Благой Александров. За съжаление времето не достигна на домакините за да могат да измъкнат поне точката. С тази победа АфК Чуковете излязоха на първата позиция в групата.

Олимп обърнаха ФК Джентълмените

В дербито от група G се срещнаха ФК Джентълмените и Олимп. И двата отбора имаха сериозен опит в турнирите на SPL и това беше предпоставка за един хубав мач. Домакините започнаха доста силно с два бързи гола на Борис Сеизов и Найден Найденов. В четиринадесетата минута Росен Колев върна едно попадение, а минута преди сигнала за почивката Алекса Тачев върна равенството и сериозно разклати защитата на домакините. През втората част Олимп намериха познатия си ритъм и попаденията започнаха да валят. Веднага след подновяването на играта Тачев с едно и Колев с две дадоха сериозна преднината на „гръцките богове“. След това изявеният голмайстор Иван Комитов добави два гола и подпечата победата на отбора си. Преди края на мача Христо Христов за отрицателно време реализира хеттрик и оформи крайното 10:2 в полза на гостите. С тази победа Олимп излязоха на втората позиция в групата и дадоха сериозна заявка за елиминациите.

Bianchi coffee започнаха убедително

Два от новите отбори в купата се срещнаха още в първия кръг. Това бяха Ugo delivery и Bianchi coffee. Мачът започна в изключително високо темпо и головете бързо почнаха да се трупат. Резултата беше разгромен още на почивката, гостите отбелязаха цели девет попадения. Виновниците бяха Илия Христов, Калин Карабов, Виктор Младенов,Ивайло Стоянов, три на Денислав Младенов и две на Златомир Костов. Втората част започна по същия начин и головете за гостите се натрупаха. Те добавиха още седем, по два на Стоянов и Костов и цели три на Христов. Началото на купата не започва мечтано за отбора на Ugo delivery, но има достатъчно кръгове да изтрият мъката от този двубой. Нарушенията бяха малко на брой и работата на Христо Пейнов беше повече от приятна. Bianchi coffee показаха, че са страшилище по родните терени и, че не трябва да бъдат подценявани нито за миг. С тази победа те заеха първото място в групата.

Белите София и Връбница–1 с реми

Един от най чаканите мачове през този кръг беше Белите София и Връбница–1. И двата отбора бяха известни с твърдата си игра и красивите попадения и всеки фен на лигата очакваше нещо интересно. Първите минути минаха прекрасно за домакините и те отбелязаха цели три попадения чрез Борислав Гласков и две на Кристиян Живков. Минути преди сигнала Стоян Илиев намали разликата в резултата и даде надежда на отбора си. През втората част страстите взеха връх и картоните и нарушенията станаха прекалено много. В двадесет и осмата минута Кристиян Димитров си отбеляза автогол, а в тридесет и осмата Петър Петров изравни. След изравнителното попадения на терена не се играеше повече футбол и мачът беше прекратен заради невероятно грубите нарушения и агресивни прояви. Така двата отбора си поделиха точките и остават съответно на третата и четвъртата позиция в класирането.