купа обзор5

Четвъртфиналите и полуфиналите за Купата на SPL предложиха много емоции на феновете. Ето какво се случи в тези мачове:

„Униформените“ натикаха Тигрите в клетката

В битка за полуфиналите се изправиха ГДБОП и Тигрите като се очакваше това да бъде най-оспорвания четвъртфинален сблъсък. „Униформените“ започнаха страхотно като още в 6 минута Шаламанов откри резултата, а минута по късно Йонев удвои преднината на своите. Тигрите се посъбудиха и изреваха чак в 13 минута с попадение на Стоянов. Така завърши и първата част на двубоя при резултат 2:1. След почивката топ нападателят на „униформените“ Мартин Соколчев се разписа за 3:1. Тигрите не смятаха да се отказват и в 36-минута доказаха това с гол на легендарния Дени Младенов.

Мачът бе истинско зрелище с красиви атаки и много пропуски. В 48 минута ГДБОП стигна до нов гол чрез Каландадзе, който правеше поредния си силен мач в турнира. Минута по-късно Карабов от Тигрите върна гола и направи последните минути нажежени. Тигрите имаха възможност да изравнят, но пропуските които нападателите на тима направиха бяха фрапантни. Край на спора сложи Соколчев бележейки петия гол за ГДБОП и пращайки тима си на четвъртфиналите в турнира. Тигрите направиха добро представяне, но не успяха да надделеят над противника си.

Статистика след ГДБОП – Тигрите

„Комунистите“ се класираха за полуфиналите

В четвъртфинален сблъсък в турнира за купата на SPL се изправиха тимовете на Отборчето и АФК Бай Тошо. И двата тима имаха апетит за купата и мачът бе много важен. Двубоят започна равностойно като и двата тима бяха предприели по дефанзивни схеми на игра. Така се стигна до 9 минута, когато с няколко паса по оста Васев -Кръстев, тимът на Бай Тошо излезе напред в резултата след снаряд на Кръстев, който остави безпомощен противниковия вратар. „Комунистите“ придобиха самочувствие от гола и не чакаха дълго за второто си попадение в мача. Този път точен бе Фусков. Отборчето вече изоставаше сериозно в резултата, но въпреки опитите им не стигаха до чиста голова позиция. При резултат 0:2 завърши и първата част. След почивката картината на терена не се бе променила особено.

Играта бе равностойна като нападателите и на двата тима направиха по няколко пропуска. Стигна се до 43 минута в която след опасна атака на Отборчето и остро изсипана топка в наказателното поле капитанът на „комунистите“ Василев имаше малшанса да си отбележи автогол и да върне противника в мача. До края оставаха няколко минута, а обстановката бе напечена. Отборчето натискаше, но „комунистите“ безпроблемно се справяха с набезите на противника си. В 47 минута бе сложен край на спора, а виновник бе Цанов от Бай Тошо, който с хубав гол затвърди победата на своя тим изпращайки го на полуфинал в турнира. Отборчето напуснаха битката за купата, но се представиха повече от солидно в в турнира.

Статистика след Отборчето – АФК Бай Тошо

Торнадо излъга Връбница-1

Връбница-1 и ФК Торнадо 2013 трябваше да определят следващия полуфиналист в турнира. И двата тима се представяха доста солидно до този момент и определено мачът бе доста завързан. Момчетата от квартала първи удариха съперника си с ранен гол на Иванов. Торнадо се опита да отговори бързо, но организираната защита на съперника не позволи изненади. Така се стигана до 22 минута, в която все пак бетонната стена бе пробита и Кьосев от Торнадо изравни резултата. При равенство 1:1 двата тима се оттеглиха на почивка.

След паузата „тайфуните“ вдигнаха оборотите и натиснаха съперника си. Натискът доведе до така чакания гол, а голмайстор бе Наско Иванов. Връбница се опита да отговори, но страхотен мач правеше и стражът на „тайфуните“ Иван Симеонов, който не позволи да бъде преодолян. Така мачът завърши с победа за Торнадо, които продължават в следващата фаза. Връбница-1 изпусна шансовете си, но отново показа, че е един от най-класните тимове в лигата.

Статистика след Връбница-1 – ФК Торнадо 2013

Нова голяма драма класира Белите на полуфинал

Белите София се изправиха пред мощния тим на Палави крачета в битка за продължаване в следващата фаза на турнира. Палави крачета тръгнаха мощно в мача като в 16 минута Велиев откри резултата за „розовите“, а няколко минути по-късно Мишев удвои давайки сериозен аванс на своите. Белите не успяха да противодействат на съперника си през първата част и полувремето завърши при този резултат. След подновяването на играта Палави крачета продължиха с добрата си игра. Лидерът в отбора Кико Джоманов направи 3:0 в 27 минута.

Белите реагираха на гола веднага и в следващата минута Тодоров намали за 1:3. Палави крачета искаха да довършат започнатото и в 33-ата Джоманов отново вкара връщайки преднината от три гола на своя тм. Белите изоставаха сериозно, но не се отказаха да търсят головете в мача. Последваха минутите на Боби Гласков, който вкара в 36 и 42 минути правейки резултата 3:4. На терена обстановката бе гореща като картоф, а Белите отново атакуваха. Духът, който показаха, им донесе успех и в 50 минута отново Гласков се разписа за 4:4 пращайки мача в ролетката на дузпите. При изпълнението на наказателните удари, както и на осминафиналите срещу Тегавите, по здрави нерви отново имаха Белите София и след две спасявания на техния вратар тимът успя да отстрани един от фаворитите за спечелването на купата – тимът на Палави Крачета. Така Белите са на четвъртфинал, а Палави крачета отпада след страхотна игра.

Статистика след Белите София – Палави крачета

Торнадо удари в София

Белите София и Торнадо бе първата битка за място на финала в турнира за купата на SPL. Мачът започна по перфектен начин за „тайфуните“, които отбелязаха само след 11 минути игра. Голмайстор бе Гафилов. След гола играта се поизравни, а Белите изпуснаха и няколко чисти положения за гол. В 23 минута Торнадо удвои преднината си с гол на Наско Иванов. Така тимовете се оттеглиха на почивката при резултат 2:0.

След подновяването на играта Белите бяха по дейният състав на терена, но и съперникът им не пестеше сили и не позволяваше изненади пред вратата си. Мачът вървеше към своя край, но остана време за още две попадения. В 49 минута отново Наско Иванов бе на точното място за да отбележи, а в 50 минута Кьосев подпечата визата на Торнадо за финала на турнира. За Белите София остава битката за бронза.

Статистика след Белите София – ФК Торнадо 2013

„Милицията“ арестува Бай Тошо

ГДБОП срещу Бай Тошо бе другия полуфинален сблъсък, които трябваше да определи втория финалист в турнира. Мачът започна вихрено за „униформените“, които отбелязаха още в 6 минута чрез Стоев. ГДБОП бе нагънал сериозно съперника си и не оставяше възможност на комунистите да разкрият потенциала, който притежават. След първия гол последваха още две попадения във вратата на „тошовци“. Автори бяха Соколчев и Шаламанов. Така резултатът на почивката бе 3:0.

След подновяването на играта Бай Тошо излезе по-мотивиран и успя да изравни играта като пропусна и няколко положения за гол. Така въпреки усилията на „комунистите“, те не успяха да противодействат на съперника си и резултатът от първата част се запази до края на двубоя. Това бе първа загуба за „червените“ от началото на сезона във всички турнири. ГДБОП се класират за финала, където ще срещнат тима на Торнадо в битка за купата. За Бай Тошо остана битката за бронза в турнира.