купа обзор4

Осминафиналите за Купата на SPL предложиха много драма, емоции и интересни мачове. Освен това се играха и мачове от SPL, SPL1 и SPL2. Ето какво се случи:

Драма с дузпи прати Белите напред в турнира

В един от най-очакваните осминафинали се срещнаха селекциите на Белите София и Тегавите. Мачът започна вихрено за „лошите момчета“, като Пенев още във втората минута отбеляза, а Владов в 13-та минута покачи за 2:0. След лошото начало Белите София бързо се окопитиха и реагираха адекватно с голове на Живков и Гласков. Равенството не бе по вкуса на “лошите момчета” и още преди почивката направиха резултата 4:2 в своя полза.

Пешев матира отбрана и вратаря с фамозно изпълнение, а минута по-късно Димитров реализира. През второто полувреме за съжаление нервите взеха връх и футбол почти не се игра. Механджийски и Червеняков отбелязаха голове за 4:4 и така мача щеше да се реши след дузпи. Футболистите на Белите София се оказаха с по-здрави нерви и пропуснаха с една дузпа по-малко и срещат Палави Крачета на четвъртфинал.

Статистика след Белите София – Тегавите

„Котките“ с класика над Красно село

В оспорван сблъсък за място в следващата фаза на турнира Тигрите се изправяха срещу Красно село. Мачът започна прекрасно за „котките“, които откриха резултата в 4 минута с попадение на една от звездите в състава Денислав Младенов. След попадението мачът заспа и като и двата тима хвърлиха много сили в борба за запазване на топката в свое владение, но до нови попадения не се стигна. Така полувремето завърши с минимална преднина за състава на Тигрите.

След почивката тимът на Красно село излезе пределно мотивиран да обърне резултата и натисна сериозно своя съперник, но пропуските пред вратата на Тигрите се редяха, а гол не падаше. Липсата на попадения изнерви Радо Събев и компания и те допуснаха своя съперник да обсади вратата им. Това неминуемо доведе до нови попадения. Иво Стоянов реализира нови два гола за Тигрите и по този начин подпечата визите на тима за следващата фаза на турнира. Красно село напуска с гордо вдигната глава и много качествен футбол по терените на SPL.

Статистика след Тигрите – Красно село

Връбница излъга Готинягите

В осминафинален мач за Купата на SPL един срещу друг застанаха тимовете на Готинягите и Връбница-1. Очакванията преди мача бяха за здрава битка и истинско зрелище. Двубоят започна равностойно като и двата тима бяха заложили на по- дефанзивни тактики. Така се стигна до 17 минута, в която капитанът на Връбница-1 Петър Петров изведе своите напред в резултата бележейки красив гол. До края на полувремето символичните домакини от Готинягите организираха няколко качествени атаки но защитата на съперника не се поддаде и резултатът на почивката се запази минималното 1:0 в полза на Връбница. След подновяването на играта „готините“ влязоха по-твърдо в единоборствата и поеха контрола в мача.

Натискът доведе до изравнително попадение дело на Бисер Вричев в 37 минута. Връбница-1 се стреснаха и веднага наложиха темпото, което поддържаха през първата част. Резултатът от това не закъсня – отново капитанът Петров даде аванс на тима си. Окрилени от попадението, кварталните момчета стигнаха и до трети гол дело на Иванов. За Готинягите нямаше път назад и те хвърлиха с всички сили в атака. Капитанът на „готините“ Павел Матеев направи мача драматичен в последните минути, намалявайки резултата на 2:3. Последните минути бяха напрегнати и за двата отбора, но все пак тимът на Връбница-1 съумя да издържи на натиска на съперника и взе победата класирайки се за следващата фаза на турнира. За Готинягите остана разочарованието от загубата и напускането на турнира.

Статистика след Готинягите – Връбница-1

„Униформените“ изхвърлиха „бомбите“ от турнира

В друг осминафинален двубой се срещаха тимовете на ГДБОП и Bombeta. Два съперника от различни дивизии, но определено с доста класа в съставите си. „Униформените“ взеха инициативата в мача още от първите минути и не чакаха дълго преди да отбележат гол. Това се случи в 10 минута, а автор на попадението бе Крис Йонев (Бразилчето). До края на полувремето Bombeta опитаха безброй атаки, но защитата на съперника се справи отлично и не остави шанс противниковите нападатели. Полувремето завършваше, но остана време за още един гол в сметката на ГДБОП. Попадението падна в 25 последна минута, а голмайстор бе правещия страхотен мач Кристиан Каландзазе.

След като двата тима взеха глътка въздух, играта бе подновена. През втората част картината на терена не се промени особено. „Бомбите“ нападаха, но не стигаха до желания ефект, а „униформените“ разиграваха спокойно и стигаха до чисти положения. Така в 38 минута отново Каландзазе бе най-нахъсан и отново отбеляза правейки резултата 3:0. Последният щрих в двубоя бе сложен от Йонев оформяйки крайното 4:0 за тима на ГДБОП. Bombeta отпадат от турнира след доста качествени игри, но късметът не бе на тяхна страна и имаха малшанса да попаднат в потока с най-тежките съперници. ГДБОП продължава уверено напред и гледа към титлата в турнира.

Статистика след ГДБОП – Bombeta

В изнервен двубой Палави крачета приземиха „ястребите“

Два от най-сериозните отбора в турнира Палави крачета и Black Hawk се изправяха още в осминафиналната фаза на турнира. И двата отбора имаха амбиции за титлата и определено мача бе безкрайно интересен. Още от първия съдийски сигнал на мача двата отбора се впуснаха в сериозна битка и тежки единоборства. Така се стигна до 17 минута в мача, в която Палави крачета откриха резултата с гол на своя капитан и лидер в отбора Кирил Джоманов. „Ястребите“ веднага се дигнаха и мача стана още по-интересен, но само изявите на вратаря на „розовите“ остави резултата непроменен на почивката.

След подновяването на играта, мачът се изнерви след няколко разменени реплики между фенове на Палави крачета и топ нападателя на „ястребите“ Тони Димитров. След разправията гарда на Black Hawk падна и Палави крачета нанизаха поредица от голове. Иванов на два пъти, отново Джоманов, Велиев и Мишев направиха разликата 6 гола. „Ястребите“ опитваха да отбележат, но не успяваха да завършат добре направените си атаки. Така Палави крачета победиха с внушителното 6:0 и продължават към титлата. Black Hawk отпадат от турнира след прекрасни мачове и красива игра.

Статистика след Палави крачета – Black Hawk

Торнадо прегази „миньорите“

Старите турнирни познайници Торнадо и Чуковете се изправиха отново един срещу друг този път на осминафинал. Миналата година двата тима бяха съперници в полуфиналния мач от летния турнир на SPL, където освен, че „тайфуните“ взеха изразителна победа над съперника си грабнаха и купата от турнира. Съперничеството между отборите започна със смазващо превъзходство на Торнадо като футболистите на Лъчо Арсов бяха безпощадни през първата част на мача и нанизаха цели 5 попадения във вратата на вратаря Тодоров. Сред голмайсторите се записаха Кьосев веднъж, а по два гола отбелязаха разградската стихия Наско Иванов и колегата му Стефан Нейчев.

През втората част, въпреки усилията на „миньорите“ за промяна на резултата, головете в техен ущърб продължаваха да се трупат. Велизар Иванов и Наско Иванов отново бяха под светлините на прожекторите, а капитанът Арсов добави още едно попадение. Превъзходството на Торнадо бе забавено в 37 минута, когато Радо Първанов от тима на Чуковете се разписа с почетно попадение за своя тим. От тук нататък рецитала на „тайфуните“ продължи с пълна сила. Като отново разградското чудо Атанас Иванов избухна като този път наниза три последователни попадения. Така и точката в мача бе сложена, а крайният резултат фиксиран на 11:1 в полза на Торнадо, които продължават с попътен вятър към върха на турнира. За „миньорите“ остана тръпката от турнира и не лошите изяви на изцяло подновения състав.

Статистика след АФК Чуковете – ФК Торнадо 2013

Отборчето отказа Акулите

Сензацията в турнира, тимът на Акулите се изправи срещу добре смазания тим на Отборчето в битка за четвъртфиналите. Мачът започна с натиск на Отборчето, който се материализира с три бързи попадения. Стойков, Христов и Ранджев бяха виновниците за бързо взетата преднина. Все пак Акулите реагираха, но чак в края на полувремето, когато Рогозов намали за 1:3. След почивката отново символичните гости тръгнаха с гол Ранджев бе точен покачвайки за 4:1. Радостта от гола бе кратка, защото Атанасов от Акулите върна попадението още в следващата атака.

След размяната на няколко гола Отборчето отново натисна педала до края и наниза три гола дело на Василев, Стойков и Христов. Мачът вървеше към края си, а силите на Акулите стигнаха само за още едно попадение дело на Илиев. Така тимът на Отборчето елиминира Акулите и продължава в следващата фаза. За Акулите турнирът остана приятна изненада, защото те показаха зъбите си и нахапаха сериозни отбори по пътя си до тук като доказаха възможностите на тима.

Статистика след АФК Акулите – Отборчето

„Комунистите“ с бодра крачка към четвъртфиналите

Много завързан мач ни предложи двубоя между тимовете на Бай Тошо и Фк Биролом. Играчите на двата тима се познаваха отлично, което бе предпоставка за истински дерби мач. Двубоят започна много равностойно като само добрите защити на двата тима оставаха мача без гол. Все пак голът бе факт в 11 минута и той бе на сметката на Бай Тошо. Реализатор бе не кой да е, а обичайният заподозрян Цветан Кръстев. След гола мачът се завърна в руслото си от първите минути на равнопоставеност като този път и гредите много помагаха на двамата вратари Колев и Петкански. При минималното 1:0 завърши първата част.

След подновяването на играта обстановката на терена не се промени, много пропуски пред двете врати и отлични намеси на вратарите, а където не успяваха да оберат, то помагаха гредите. Така се стигна до 44 минута, в която „комунистите“ съумяха да удвоят преднината си чрез навлизащия все още във форма след празниците Борислав Фусков. Късният втори гол попари „бирите“ и те съвсем не се чувстваха комфортно на терена. Така „комунистите“ грабнаха много изстрадана победа над класен противник и се класират за следващата фаза на турнира. Бироломци доказаха класата си, но късметът бе ги загърбил в днешния ден и за съжаление те напускат турнира.

Статистика след ФК Бай Тошо – ФК Биролом

СЗК непоколебими и с Пиратите

Ето че редовният сезон в СПЛ започна след кратката пауза и на дневен ред бе двубоят между СЗК и Пират. Непоколебимият лидер в таблицата СЗК започна малко колебливо двубоя и позволи на своя непретенциозен съперник да открие резултата още в 4 минута с гол на Бояджиев. Голът определено подразни „сините“ и те набързо обърнаха мача. Илиев на два пъти и Георгиев завъртяха нещата на 360 градуса и направиха резултата 3:1. В края на полувремето „пиратите“ напомниха за себе си с гол на Захариев и оформиха резултата 3:2 на почивката.

След подновяването на играта СЗК отново вдигна оборотите и чрез Манолов, Гласков и Живков нанизаха още три попадения във вратата на Христо Милев. В 44 минута „пиратите“ отново отбелязаха с голмайстор Захариев, но последната дума в мача бе за съперника и в частност на Живков, който оформи крайното 7:3. СЗК продължават да са лидери в класирането, докато „пиратите“ са се закотвили на дъното и чакат да изплуват.

Статистика след СЗК Юнайтед – АФК Пират

„Дяволите“ удариха „хаштаговете“

След отпадането си от турнира за купата, тимът на Black Devils прие в мач от първенството коравият тим на #TwitterРитане. Двубоят започна равностойно като почти през цялата първа част нямаше сериозни положения пред двете врати. Така се стигна до 23 минута, в която „хаштаговете“ откриха резултата с попадение на Яни Дончев. Радостта на „хаштаговете“ бе кратка, защото Марто Благоев изравни в края на полувремето. След почивката „дяволите“ допуснаха две попадения в своята врата. В 31 минута се разписа Атанасов, а Докузанов си отбеляза автогол и даде сериозен аванс от две попадения на #TwitterРитане.

„Дяволите“ нямаха път назад и трябваше да променят сериозно играта си. Легендата Емо Йорданов се завърна в SPL гръмко намалявайки за 2:3. След гола духа на „дяволите“ се приповдигна и последваха поредица голове на сметката им. Цекин и Благоев на два пъти обърнаха мача изцяло в полза на своя тим. До края „хаштаговете“ не успяха да се съвземат от обрата и мача завърши 5:3 в техен ущърб. #TwitterРитане не започва добре полусезона, но може би дългата пауза е оказала влияние и те съвсем скоро ще бъдат на познатото ниво. За Black Devils това е чудесно начало на втората част от сезона и те се надяват на нови победи в следващите им мачове.

Статистика след Black Devils – #TwitterРитане

„Комунистите“ с рецитал пред „роботите“

Волтрон и Бай Тошо изиграха отложен мач от първия полусезон, който бе едно от дербитата в SPL1 и битка за челните места в таблицата. Тошовци още участват и в турнира за купата и се очакваше да са малко по-уморени от своя съперник, който отпадна рано в групите на турнира. Мачът започна ужасяващо за „роботите“, които в 9 минута си отбелязаха автогол, а виновникът бе Деян Василев. Все пак Волтронци успяха да се стегнат и да върнат гола чрез атомната мравка Иван Комитов, който бе и единственият светъл лъч за Волтрон в тези начални минути. Полувремето изтичаше, а примката около наказателното поле на „роботите“ се затягаше. Така се стигна до 24 минута като след подаване от корнер на Васев най-съобразителен в наказателното поле се оказа другаря Симеон Цанов, който с плътен шут не остави шансове на Стайков. Разклатени от попадението „роботите“ допуснаха ново попадение няколко секунди преди края на полувремето, а голмайстор бе Фусков.

През втората част волтронци се опитаха да организират няколко по-опасни атаки, но новопривлеченият вратар на „комунистите“ Мартин Асенов не оставяше шанс на нападателите и отразяваше всички опасности. „Комунистите“ усетиха слабостите в отбраната на съперника и натиснаха газта. Плевенският голмайстор Кръстев се разписа в 27 минута, а след това последваха голове на лошото момче Дейвид Арабаджиев, отново Фусков и за финал на голеадата отново Кръстев. Така бе фиксирано крайното 7:1 в полза на Бай Тошо, които продължават да нямат загуба този сезон във всички турнири и са един от сериозните претенденти за купата на SPL. Волтрон очевидно търпят спад в играта си след отпадането от турнира за купата, но момчетата на Иван Комитов са показвали, че бързо преодоляват кризите и се връщат по-силни от всякога.

Статистика след ФК Волтрон 2016 – ФК Бай Тошо

„Поетите“ измъкнаха точките от „амигосите“

Вазов посрещна Сбогом Гринго в мач от SPL1. Мачът започна с гол за „амигосите“ още в 6 минута, а автор на попадението стана Радо Събев. Вазов не хареса началото на мача и натисна добре организирания си съперник. Трендафилов изравни, а Андасаров направи пълен обрат в мача за „поетите“. Така първата част завърши с минимална преднина за Вазов. През второто полувреме „амигосите“ отново бяха първият тим които отбелязва гол. За 2:2 в 27 минута се разписа Стоян Денчев (Стуц). Мачът тръгна гол за гол. Тодоров отново изведе Вазов напред в 29 минута, а в 30 отново Денчев изравни.

Андасаров вкара за 4:3 в 34 минута и отново неспирният Денчев изравни за 4:4. Мачът стана голово шоу, което бе добре за зрителите на двубоя. Последваха малко по силни минути за Вазов и те съумяха да отбележат две попадения дело на Тодоров, с което да дръпнат в резултата. В 49 минута обаче Денчев отново напомни за себе си нажежавайки мача като горещ картоф и намалявайки за 5:6. „Амигосите“ атакуваха до последната секунда, но не успяха да изравнят и оставиха трите точки в ръцете на Вазов, които продължават да са втори във временното класиране.

Статистика след Сбогом Гринго – АФК Вазов

Гръмка победа на Пивото над „белите лисици“

Младо Пиво прие отбора на Siven в мач от редовния сезон на терените в комплекс Царско село. Домакините започнаха ударно с попадения на Михайлов, Василев и Пашов. „Белите лисици“ инкасираха 3 гола за 12 минути, това не притесни момчетата на капитана Узунов и те с постепенни атаки успяха да убият устрема на съперника си и да намалят резултата с гол на Спасов. Така първата част завърши при резултат 3:1. След почивката „белите лисици“ излязоха пределно мотивирани и отново Спасов вкара за 3:2.

След доброто начало, тимът на Siven сякаш загуби силите си и започна да допуска много брак в пасовете си и фатални грешки в защитния вал на отбора. От тези неточности в играта на съперника се възползва по великолепен начин Михайлов, а след него и Генов на два пъти. Така до края на мача „белите лисици“ нямаха сили за повече подвизи и мачът завърши с победа на Младо Пиво, които влизат страхотно във втория полусезон от надпреварата. За Siven остана разочарованието и загубата на трите точки в мача.

Статистика след Младо пиво – Siven

Столичани с трудна, но важна победа над Титаните

След като и двата тима приключиха участието си в турнира за купата на SPL бе време да се завърнат към мачовете за първенство. Двубоят започна с натиск на ФК София и Шелбая откри резултата в 8 минута. Играта бе равностойна с много борба в центъра на терена. В 21 Червенков удвои преднината на столичани и даде комфортен аванс на тима си преди почивката. След подновяването на играта TITANITE OLD STARS се опитаха да противодействат на съперника си, но отново малшанса не позволи на тима да покаже потенциала си.

Вместо това ФК София наниза трето попадение на сметката си, а автор отново бе Червенков. До края на двубоя остана време и за почетно попадение за TITANITE OLD STARS. Голът вкара Илиян Стефанов. Така ФК София взе важна победа над корав съперник. За любимците на феновете Титаните остана добрата игра, която отново не донесе така желаните резултати за тима.

Статистика след TITANITE OLD STARS – ФК София

„Роботите“ с важен успех над Fransizkup

Волтрон посрещна един от класните тимове в лигата Fransizkup в спор за трите точки. Мачът започна равностойно за двата тима и само щастливият рикошет, който се получи след силен шут на Цветков изненада отбраната на Fransizkup и така резултатът бе открит. До второ попадение се стигна чак в 25 минута като голът бе отново на сметката на Волтрон, а голмайстор стана Иван Комитов. Така полувремето завърши с аванс от два гола за „роботите“, но резултатът не отговаряше на играта на двата тима, защото Fransizkup изпусна страхотни положения, но късметът не бе на тяхна страна. След почивката Волтрон влезна в игра с приповдигнато настроение и Симонов покачи за 3:0, а след него Василев направи разликата в резултата още по-сериозна.

„Роботите“ се отпуснаха, което им изигра лоша шега. Атаките на съперника ставаха все по-опасни и при една такава в опита си да изчисти топката Цветков затрудни собствения си вратар Стайков, който вкара топката във вратата си. Резултатът стана 4:1 и гостите заиграха все по-добре. Така в 23 минута Спасов вкара второ попадение за Fransizkup и направи мача още по-интересен. „Роботите“ усетиха, че мачът се изплъзва от ръцете им и стегнаха редиците си, което веднага даде резултат. Василев, Христов и Симонов отбелязаха нови три гола и успокоиха нещата. В мача остана време само за по още една размяна на голове в двете врати. Спасов вкара за Fransizkup, а Симонов оформи крайното 8:3 за „роботите“.

Статистика след ФК Волтрон 2016 – Fransizkup

„Чековете“ с важна победа

Q-check се изправи срещу силния тим на Патриот в спора за трите точки. Двата тима имат доста балансирани състави и се очакваше дерби мач. „Чековете“ започнаха с гол в 7 минута, а автор бе Виденски. Последваха минути на изравнена игра и много пропуски за двата тима. Така се стигна до 23 минута, когато Патриот изравниха чрез Воденичарски. При резултат 1:1 завърши първата част. След почивката националистите натиснаха и с голове на Воденичарски и Василев дръпнаха в резултата с две попадения. Успокоени от преднината си патриотите намалиха темпото, от което се възползва техният съперник.

В рамките на 4 минути Иванов и Виденски на два пъти обърнаха резултата до 4:3. В 41 Савов от Патриот изравни и направи последните минути на мача доста интересни. Така се стигна до последния щрих в мача сложен отново от Калин Виденски от състава на Q-check като с този важен гол той даде победата на „чековете“ и осигури нови три точки в актива на тима. Патриот изпусна мача и се задоволи само с добрата си игра.

Статистика след Патриот – Q-check

„Аристократите“ прегазиха Трайково

В мач от програмата на SPL2 Трайково Северозапад приеха Джентълмените 2. Мачът започна с превъзходство за „аристократите“ и бързият Ради Гергов откри още в 6 минута. Натискът на Джентълмените продължи и последваха серия от попадения във вратата на Трайково. Ангелов, Йочев отново Гергов и Сеизов направиха резултата на почивката внушителното 6:0. След почивката домакините от Трайково опитаха няколко атаки, но не успяха да постигнат нищо.

В 43 минута Джентълмените отново вкараха след зашеметяваща солова акция на Йочев, който премина като на парад през целия отбор на Трайково и с премерен шут в долния ляв ъгъл на вратата за пореден път остави безпомощен стража на съперника. Последната дума в мача имаше Ради Гергов със своя трети гол оформяйки крайното и разгромно 8:0.

Статистика след АФК Трайково Северозапад – ФК Джентълмените 2

„Революционерите“ надиграха и Джентълмените

Все по-силно представящият се тим на Бенковски Сити прие Джентълмените 2 в мач от SPL2. Двубоят започна с два гола на фурията в атака за „аристократите“ Асен Йочев давайки сериозен аванс на своя тим. Бенковски Сити се окопитиха бързо и в рамките на няколко минути изравниха резултата с голове на Михайлов и Тодоров. Гостите отново стигнаха до гол и отново на Йочев за 3:2.

Естествено Бенковски Сити отговориха чрез Стефанов и така полувремето завърши при равенство 3:3. През втората част отборът на Бенковски заигра много силно и не остави шанс на съперника си бележейки две попадения. Головете бяха дело на Михайлов и Тодоров. Така „революционерите“ показаха че влизат във форма и отправиха сериозно предизвикателство за съперниците си. Джентълмените 2 отново направиха запомняш се мач, но изпуснаха победата.