купа обзор3

Третият финален кръг от груповата фаза в турнира за Купата на SPL бе белязан от страховити и драматични дербита. Ето какво се случи:

Акулите изхвърлиха „поетите“

Истинско зрелище чакаше феновете на аматьорския футбол в събота вечер. В една от заплетените групи в турнира Акулите се изправяха срещу Вазов като залогът бе класиране в следващата фаза на турнира. „Поетите“ имаха 6 точки, но повече наказателни точки от другите си съперници като те просто не трябваше да губят мача, за да продължат. Докато за Акулите мачът бе всичко или нищо. Акулите започнаха вихрено като още във втората минута Стоянов откри резултата. Добрата игра, с която символичните домакини започнаха се затвърди с втори гол в 14 минута. Той бе дело на Рогозов, а две минути по-късно отново Стоянов бе където трябва, за да направи резултата 3:0 в полза на Акулите. „Поетите“ не бяха на себе си и играта не им вървеше хич, но все пак Трендафилов успя да реализира в края на полувремето и да намали резултата.

След почивката Вазов бе решен да обърне мача и натисна съперника си. Това даде резултат в 30 минута с гол на Тодоров. Акулите от своя страна не мислеха да се предават и Рогозов доказа това с втория си гол в мача. Играта бе много динамична и напрежението на терена се усещаше навсякъде. Така в 33 минута Илиев от Акулите си отбеляза автогол и отново върна съперника в мача. Вазов се втурнаха напред, но противника им бе хитър и се затвори разчитайки на контраатаки. Така Акулите успяха да нанижат още три попадения автор, на които отново бе правещия страхотен мач Стоянов. Вазов отново се опита да обърне нещата в своя полза, но единственото, което успяха да постигнат бяха два гола на Василев, които обаче се оказаха крайно недостатъчни на „поетите“, за да продължат в следващата фаза на турнира. Така Акулите взеха мача с резултат 7:5 и изненадващо или не очакват своя съперник в елиминационната фаза на турнира.

Статистика след АФК Акулите – АФК Вазов

Siven изпусна Тегавите и отпадна от турнира

Тегавите и Siven трябваше да решат кой от тях ще продължи напред в турнира. Точките в групата бяха се наредели така, че не всичко зависеше от двата тима, а и от развоя на другия мач в групата, но и двата отбора бяха излезли за победата. „Лошите момчета“ започнаха в типичния за тях стил с два бързи гола в началото на двубоя, а автори бяха Владимирв и Пешев. След като поведе в резултата, тимът на Тегавите допусна съперника им да вземе инициативата в мача и в края на полувремето с две бързи попадения на Николов и Бенев, „белите лисици“ отново се върнаха в мача. Така първата част завърши при резултат 2:2.

След почивката Siven отново бе по-настървеният тим и Николов вкара за 3:2 и направи пълния обрат в мача. За жалост на Siven преднината им се запази само минута защото Владов изравни почти след изпълнението на центъра. Тегавите получиха импулс в играта си и при спорна ситуация с изпълнението на корнер, който съдията бе отсъдил, но тимът на Siven сякаш бе замаян и не разбра какво се случва, хищникът в атаката на Тегавите Пламен Пенев реализира за 4:3. Гардът на „белите лисици“ падна, а и разправията около гола допълнително разсея тимът воден от Момчил Узонов и резонно те получиха нов гол в своята врата. Голмайстор за Тегавите бе отново Пешев в 45 минута. Мачът съвсем обаче не бе свършил, Бенев намали за 4:5 в 49 минута. Така последната минута бе изключително напечена, а ситуациите пред вратаря Дичин се редяха една след друга. Въпреки всичко Тегавите удържаха и се класират в следващата фаза. За тима на Siven остана доброто представяне в турнира, силните изяви на тима продължават да радват феновете.

Статистика след Siven – Тегавите

Крачетата категоричен победител в група D

Лидерът в групата Палави Крачета се изправи срещу другия непобеден тим ФК Биролом. И двата отбора се бяха класирали за следващата фаза, но трябваше да определят кой ще заеме първата позиция и кой втората, което е от значение за елиминационната фаза. Мачът започна много силно за Биролом и голмайсторът на тима Павлов се разписа още в 5 минута. Палави крачета бързо се окопитиха и с два гола на капитана Джоманов и едно попадение на Мишев направиха пълен обрат в мача, а до края на първата част Джоманов реализира своя трети гол, за да направи резултата 4:1 на почивката. След подновяването на играта отново Джоманов бе на точното място за да отбележи за 5:1. Бироломци не успяваха да развият играта си, но все пак Павлов намали в 31 минута.

Палави крачета доминираха и отново дуото Джоманов-Мишев бе под светлините на прожекторите като нанизаха нови три гола във вратата на Пламен Петкански, който въпреки класата си не успяваше да се противопостави на ударното нападение на противника. Бироломци реализираха още един гол в 42 минута чрез Миков, но това бе крайно недостатъчно за нещо повече в мача. Палавият нападател на съперника Джоманов избухна отново с три нови попадения правейки резултата 11:3 и обезкуражавайки съперника си тотално. Край на спора сложи Иван Павлов от Биролом в 48 минута правейки загубата на своя тим малко по- почетна. Така Палави крачета остана непобеден в групата и очаква своя съперник в следващата фаза. Биролом се класират, но този мач трябва да е като червена светлина за тима и да подобрят играта си в следващата фаза.

Статистика след Палави крачета – ФК Биролом

„Ястребите“ не пожалиха Benkovski

В група С Benkovski и Black Hawk трябваше да решат кой от двата тима ще продължи напред в турнира. Мачът започна с тотална доминация на Black Hawk като головете започнаха да се редят един след друг във вратата на революционерите. Голеадата започна Иван Иванов в 4 минута. След него Димитров и Стойчев вкараха по два, а в края на полувремето отново Иванов заби за 6:0 на почивката.

През втората част Бенковски се опита да се противопостави на съперника си като играта им хич не бе лоша но малшанса отново не им позволи да отбележат голове. Вместо това „ястребите“ продължиха да вкарват. Димитров наниза нови три гола на сметката си, а вратаря Йорданов също се отчете с попадение. Така Black Hawk взе мача с разгромното и категорично 10:0 и се класира за елиминациите. Benkovski отпадат, но отново показаха че са тим с дух и техника.

Статистика след Benkovski – Black Hawk

Тигрите одраскаха и TITANITE OLD STARS

Класиралият се тим на Тигрите срещна изгубилия шанс за продължаване напред в турнира тим на TITANITE OLD STARS. Мачът започна силно за „небесно-сините“, които бяха с доста кадрови проблеми в състава си, но техният съперник бе от висока класа и не позволи на Нели Георгиева и компания да отбележат гол. Котките натиснаха газта в 10 минута с гол на Тодоров.

След него се разписа Костов на два пъти, а в края на полувремето отново Тодоров оформи 4:0 на почивката. След подновяването на играта доминацията на Тигрите продължи като Тодоров наниза нови 4 попадения, а Петков добави още едно за разгромното 9:0. Така Тигрите чакат следващия си съперник, а TITANITE OLD STARS напускат турнира и вече може да се концентрират в изявите си в шампионата.

Статистика след Тигрите – TITANITE OLD STARS

Велика драма класира „миньорите“

Чуковете и Патриот трябваше да определят кой ще е вторият класирал се отбор за елиминационната фаза в напрегнатата група G. Мачът започна много равностойно като и двата тима бяха обърнали внимание на защитните си формации и разчитаха предимно на контраатаки. Патриот изпуснаха няколко положения, но не и без намесата на стража на Чуковете Тодоров, който се радва на много стабилни изяви в турнира. Така първата част се изниза неусетно и двата тима се прибраха на почивка при резултат 0:0. След подновяването на играта обстановката на терена не се промени и картината бе същата като през първата част.

Така времето минаваше и когато вече всички смятаха кой колко наказателни точки има и кой ще продължи „миньорите“ организираха хубава атака която изведе нападателя Ленков на чиста позиция. Неговият шут рикошира в противников защитник и топката влетя в опразнената от стража на Патриот врата. До края оставаха мунута-две в които Патриот се опита да върне гола, но ломският бек на Чуковете Весерионов показа стабилни намеси и не позволи изненади. Краен резултат 1:0 в полза на „миньорите“, които се измъкнаха от груповата фаза и очакват елиминациите. Патриот показаха стабилна игра, но не успяха да се преборят за нещо повече в турнира.

Статистика след АФК Чуковете – Патриот

Голов трилър и драма между Волтрон и София

В последния кръг от груповата фаза в група D един срещу друг се изправиха тимовете на ФК Волтрон 2016 и ФК София. Двата тима бяха загубили шансове за класиране в следващата фаза, но никой не искаше да отстъпи победата в този двубой. Мачът започна много динамично и малко нещастно за играчите на ФК София, които си отбелязаха автогол още в първата минута, а грешник за тима се оказа Божилов. Това не смути тима на ФК София и звездата със голямо „З“ в отбора Здравко Росенов изравни още в следващата атака. Последваха минути на равностойна игра, докато не се стигна до 9 минута, в която топ стрелеца на „роботите“ Иван Комитов изведе своите напред в резултата. Добрата игра на Волтрон затвърди Деян Василев в 12 минута с нов гол във вратата на съперника. Преднината от два гола обаче се запази прекалено кратко време, защото Росенов отново прониза съперниковата врата и намали за 2:3 в 13 минута на двубоя. Така двата тима се оттеглиха на почивка с минимална преднина от един гол в полза на Волтрон. След подновяването на играта символичните домакини натиснаха съперника си и отбелязаха нов гол, чиито автор бе Христов.

Последва и моментален отговор от страна на столичани, отново хиената в атака Росенов бе на точното място, за да намали резултата. Последваха минути на размяна на голове Комитов се разписа отново в 29 минута, Росенов намали в 31, в 32 отново атомната мравка Комитов наниза гол давайки два гола преднина на своя тим. Последваха силните минути на София – Цакманов наниза два гола и изравни резултата. За тяхно съжаление равенството се запази само минута – Христов отново вкара за Волтрон. Гостите пак изравниха с гол на Цакманов в 39 минута, но отговорът не закъсня. Комитов отново поведе своите напред. Така в размяна на попадения се стигна до 47 минута в която Шелбя направи 8:8 и напече до максимална степен обстановката на терена. „Роботитите“ изпускаха спечелен мач и се втурнаха в атака в последните секунди на мача. Цветков удари две греди с 1 удар, карайки всички около страничната линия да настръхнат, а връхлитащия зад него исполин Явор Гайдов пое отбитата топка и с премерен шут прати в екстаз „роботите“ печелейки мача с уникално красив гол. Така крайният резултат от мача бе 9:8. Двата тима напускат турнира с високо дигнати глави.

Статистика след ФК Волтрон 2016 – ФК София

Торнадо издуха и Fransizkup

Fransizkup и Торнадо, два съперника познати от шампионата, се срещаха в мач за разпределение на местата в група Н като тима на Торнадо бе сигурен участник в следващата фаза докато за „сините“, мачът бе или победа или нищо. Fransizkup влезнаха в двубоя доста предизвикателно и в 12 минута Спасов откри резултата в тяхна полза. Момчетата на Лъчо Арсов обаче стегнаха редиците и убийственото дуо Велизар Иванов-Атанас Иванов набързо наниза три гола и обърна резултата.Така завърши и първата час с преднина от два гола за „тайфуните“.

През второто полувреме Торнадо взе изцяло инициативата като Наско Иванов наниза още два гола а Краси Атанасов добави още едно попадение. Fransizkup успя да върне един гол в 40 минута чрез топ голмайстора си Петков. Краткото щастие в синьо бе секнато отново от Атанас Иванов, който вкара поредния си гол в мача. Така „тайфуните“ натиснаха спирачката, от което се възползва техния съперник, за да отбележи някой друг гол. Спасов и Петков върнаха още две попадения. Торнадо напомни за себе си в 48 минута с нов гол на Атанасов, а финалният щрих на мача сложи Мирославов секунди преди края на мача. Торнадо очаква следващия си съперник в турнира, а Fransizkup отпадат след страхотни игри.

Статистика след Fransizkup – ФК Торнадо 2013

Връбница взе битката за първото място

Тимовете на Връбница и Bombeta трябваше да определят кой ще е водача в крайното класиране на група F. Двата тима започнаха равностойно мача като пропуските пред двете врати не липсваха. Така се стигна до седмата минута когато Петров от Връбница откри резултата. Окрилени от отбелязания гол „кварталните“ момчета стигнаха до второ попадение дело на Иванов. „Бомбите“ не успяха да се разпишат през първата част и полувремето завърши с резултат 2:0.

През втората част „бомбите“ започнаха вихрено и още в 26 минута Александров намали за 1:2. Bombeta натискаха съперника си, но не успяваха да преодолеят опитния страж на съперника и добре окомплектованата защита на Връбница. Така до края на мача до нови голове не се стигна и Връбница взе победата и първата позиция в групата. „Бомбите“ останаха недоволни от загубата, но за тях е по-важно класирането и със сигурност ще дадат всичко от себе си в елиминационната фаза.

Статистика след Връбница-1 – Bombeta

„Комунистите“ остават непобедени

Непобеденият до този момент във всички турнири на SPL тим на Бай Тошо посрещна неудобният съперник за тях – отборът на Младо пиво в последен мач от група С. „Комунистите“ искаха победата, за да си гарантират първата позиция в групата, докато мачът за Младо пиво бе въпрос на чест, защото тимът бе изгубил шансове за класиране в следващата фаза. Двубоят започна с натиск на „комунистите“, който се материализира с две попадения на плевенското гуру в нападението на тима Цветан Кръстев. Младо пиво опита да противодейства на съперника си, но вратарят Колев не остана длъжен на противниковите нападатели и отрази всички опити за гол. Така „червените“ стигнаха и до трето попадение дело на тактика в отбора Ицо Пъпанов. При резултат 3:0 завърши първата част от мача.

След подновяването на играта „тошовци“ бяха се отпуснали имайки предвид солидната си преднина, което обаче им изигра лоша шега. Пашов и Павлов вкараха два бързи гола за Пивото и направиха мача непредсказуем. „Комунистите“ изпитваха затруднение в изнасянето на топката и отново великолепните намеси на прекара зимни проби в Куба вратар Колев бе причината символичните гости да не обърнат мача в своя полза. Така се стигна до 45 минута, в която защитникът на „тошовци“ Михов пое топката от своето наказателно поле и преминавайки през цялата отбрана на съперника, вкара гола на успокоението правейки резултата 4:2. Финалният щрих в мача бе сложен отново от Кръстев забивайки своя хеттрик и оформяйки крайното Бай Тошо – Младо пиво 5:2. Младо пиво показаха отново, че са сериозен отбор и въпреки отпадането играта им остави отпечатък в турнира, докато „комунистите“ чакат своя съперник в следващата фаза на турнира.

Статистика след ФК Бай Тошо – Младо пиво

Бяла вълна заля „аристократите“

Белите София и ФК Джентълмените бе ключов мач от напрегнатата група В. Групата бе много оспорвана и всеки в нея можеше да продължи в следващата фаза на турнира. Двубоят започна зле за „аристократите“ като Фискучев си отбеляза автогол в 4 минута. След нелепата ситуация, гардът на Джентълмените падна и Белите нанизаха поредица от голове. Бенов и Стоянов направиха резултата на почивката 4:0. През второто полувреме Белите започнаха отново отлично с нов гол на Механджийски. „Аристократите“ се пробудиха с попадение на своя капитан Йочев в 29 минута, но то сякаш само раздразни съперника, който наниза нови два гола чрез Живков и Стоянов.

„Аристократите“ нямаше какво да губят и се втурнаха в атака, което веднага даде резултат. Гергов и Георгиев вкара по едно попадение намалявайки разликата на четири гола. За съжаление силите на Джентълмените се поизчерпаха и въпреки сърцатата игра те понесоха още две попадения в своята врата като реализатори този път за Белите бяха отново Механджийски и Живков. Така мачът завърши с резултат 9:3 в полза на Белите София, който се класират за следващата фаза на турнира, докато симпатичният и духовит тим на Джентълмените отпадна след страхотни игри в турнира.

Статистика след Белите София – ФК Джентълмените

Отборчето излъга Шипка

ФК Шипка и Отборчето се изправяха в директен мач за класиране в следващата фаза на турнира. Мачът започна изключително равностойно като и двата тима бяха обърнали повече внимание на защитите си отколкото на нападението. Все пак пропуски и пред двете врати не липсваха, но резултатът се запази 0:0 на полувремето. След подновяването на играта тимовете се отвориха и головете почнаха да стават факт. Отборчето откри чрез Цонев в 31 минута, а само минута след това Роро Попов от Шипка върна ремито. Цонев обаче не се съгласи с колегата си от съперниковия отбор и наниза в 33 минута за 2:1.

Отборчето заигра по освободено и респективно последваха поредица от голове. Стойков и Христов отбелязаха по два гола а Цонев добави още едно попадение на сметката на тима. Така преднината на „оранжавите“ стана 6 гола. Шипка не успя да се противопостави на съперника си, но все пак вкара още един почетен гол чрез Маринов в края на мача. Така Отборчето взе победата и заслужено отива на елиминации, докато Шипка се закани, че ще полее отпадането от турнира подобаващо.

Статистика след ФК Шипка – Отборчето

„Дяволите“ се пробудиха срещу „аутистите“

Отборите на Black Devils и (AFC) Autistic Football Club се изправиха едни срещу друг в мач от група Е в турнира за Купата на SPL. Мачът обаче само за чест и слава след като и двата тима бяха загубили шансове за класиране за директната елиминация. Двубоят започна добре за играещия в SPL1 тим на „аутистите“, които направиха някои хубави атаки. Но вместо те да поведат, това сториха „дяволите“. Точни бяха Иван Цекин и Любо Станимиров през първото полувреме. В самия му край „аутистите“ се върнаха в мача чрез капитана си Иван Милев, който игра с контузия, но стисна зъби и доказа своята отдаденост към тима.

През второто полувреме обаче Black Devils игра много по-добре и положенията пред вратата на Андрей Стойчев се редяха едно след друго. Головете също не закъсняха като „дяволите“ вкара цели шест попадения през втората част. В главно действащо лице се превърне капитанът на „дяволите“ Влади Методиев, който направи три страхотни асистенции и остави сериозен отпечатък върху двубоя. Така Black Devils натрупа малко самочувствие преди подновяването на шампионата в SPL и завършва на трето място в групата. Аутистите пък продължават битката в SPL1.