купа обзор2

И след втория уикенд от груповата фаза в турнира за Купата на SPL имаше страхотни дербита, много емоция и драма. Ето какво се случи с подробности:

Зрелищно реми между Шипка и Джентълмените

В двубой от група В Шипка се изправяше срещу Джентълмените в борба за трите точки. Това е може би една от най-заплетените групи в турнира, защото всеки тим може да се класира. Мачът започна великолепно за тима на Шипка, които дръпнаха в резултата с два бързи гола на топ стрелеца си Роро Попов. Сърцатите „аристократи“ не се отказаха да гонят своето и успяха да изравнят с голове на Стоянов в 13 минута, а след него в 17 минута се разписа завърналият се в игра капитан Асен Йочев, който лекува травма, но не бе устоял на адреналина и се включи на високи обороти в мача. Така първата част завърши при резултат 2:2.

След почивката отново Шипка тръгна по-добре с гол в 28 минута дело на Маринов. Джентълмените не закъсняха с отговора и маестрото в центъра на терена Николай Димитров отново изравни. Двубоят бе равностоен и изпълнен със зрелищни моменти. Така се стигна до силните минути за Шипка и Роро Попов, който отново избухна с две попадения давайки комфортен аванс за своите минути преди края на двубоя. Символичните гости обаче отново показаха непреклонност и характер присъщ на големите отбори. След добре организирана атака и карамбол в наказателното поле Ненов вкара във собствената си врата и намали разликата от съперника само на един гол. Така последните минути бяха изключително напрегнати, а черешката на тортата постави Богомил Ангелов от Джентълмените изравнявайки за 5:5 в последната минута от двубоя. Така и в този мач от групата не бе излъчен победител и интригата се запазва до последния кръг на груповата фаза.

Статистика след ФК Шипка – ФК Джентълмените

Тегавите коленичиха пред „поетите“

Един от претендентите за титлата в турнира за Купата на SPL, тимът на Тегавите срещна амбициозните играчи на АФК Вазов в двубой от група А. „Лошите момчета“ влезнаха в мача доста аристократично, което им изигра доста лоша шега и още в 4 минута техният съперник поведе в резултата с гол на Дейвид Василев. Естествено момчетата на Павел Дичин веднага реагираха и хищникът в атака Пламен Пенев набързо обърна резултата в полза на своите с две бързи попадения. До края на полувремето Тегавите контролираха играта, но отново миг на разсеяност позволи на техничния Василев да вкара в 25 минута за 2:2. Такъв остана резултата на почивката, а след нея зрелището продължи.

В 37-ата минута натрупалият голяма инерция през този сезон нападател в отбора на Вазов Стефан Андасаров даде отново аванс за своите. Тегавите естествено отговориха подобаващо и каменната стена от защитата на отбора Митко Димитров изравни в 41 минута. Двубоят беше бърз и динамичен като головете не спираха. „Поетите“ използваха някои оставени от съперника пространства, от което се възползваха Андасаров и Тодоров. Те нанизаха нови два гола давайки вече по-солиден аванс за своите преди края. Тегавите нямаха път назад и впрегнаха всичките си усилия в последните минута две в атака. Така драмата стана пълна в 50 мин Пенев намали за 4:5, а секунда преди последния съдийски сигнал „лошите момчета“ може да стигнат и до точката, но изстрела към вратата срещна страничния стълб. Така Вазов взе победата и си гарантира почти сигурно виза за следващия етап, освен ако не допусне изненадата срещу отбора на АФК Акулите. Тегавите останаха тъжни след мача, а следващата им битка с тима на Siven ще е решаваща за участието им в следващата фаза.

Статистика след Тегавите – АФК Вазов

Крачетата се разходиха палаво из София

Отборът на небезизвестният във футболните и актьорски среди Кико Джоманов Палави крачета посрещна силния тим на ФК София воден от не по-малко култова личност, а именно Здравко Росенов. Именно вторият откри резултата за столичани още в 4 минута на мача и даде увереност за своите, която за съжаление те не успяха да удържат. Бързо, бързо те предадоха инициативата на съперника. Палави крачета изравни с гол на капитана Джоманов в 8 минута, а след това той се превърна в основната движеща сила на тима си давайки куп асистенции за последвалите голове. На редицата с голмайстори се наредиха Мишев на два пъти, Велиев и Стойнев като попаденията им оформиха резултат 5:1 на почивката.

След кратката пауза доминацията на розовите продължи. Джоманов наниза 4 последователни гола във вратата на слисаните софиянци, които нямаше как да се противопоставят на техничния нападател. София тотално бе свалил гарда и дори Росенов не успя да вдигне момчетата си за нещо повече в мача. До края остана време за още два гола на Палави крачета. Велиев отново се разписа, а финалният щрих на срещата сложи отново Джоманов, който с право заслужи и приза играч на мача. Така Палави крачета си осигурява място в следващата фаза докато техния съперник напуска турнира с гордо вдигната глава.

Статистика след Палави крачета – ФК София

Тигрите одраскаха „лъвовете“

В група G Тигрите посрещнаха тима на Патриот в доста интересен сблъсък. Мачът започна равностойно като и двата тима направиха редица от пропуски, разбира се и вратарите на двете формации дадоха всичко от себе си, за да не допуснат гол. Все пак гола падна макар и чак към края на първата част. Той бе в полза на Тигрите, а негов автор Дени Младенов. Така първата част завърши с минимален аванс за Тигрите.

През второто полувреме Тигрите натиснаха сериозно и резултатът бе гол на Златомир Костов в 29 минута и още един дело на Иво Стоянов в 33 минута. „Котките“ контролираха ситуацията на терена и сякаш малко се поотпуснаха, което даде възможност на Патриот да намали резултата и да върне интригата в мача. Савов и Воденичарски намалиха до 3:2. Тигрите усетиха импулса в играта на съперника си и заиграха малко по-концентрирано като минимализираха грешките си в отбрана, за което основна заслуга имаше Йордан Дончев. Головете естествено не закъсняха и заваляха. Маринов, Тодоров и Стоянов бяха отличилите се с голове, а край на спора сложи капитанът Дончев в последната 50 минута. Така Тигрите са сигурен участник в следващата фаза, а за Патриот остана мача на истината срещу никак не лек съперник миналогодишният полуфиналист в турнира – тимът на АФК Чуковете.

Статистика след Тигрите – Патриот

Бели полудели с важна победа

В група В Отборчето се срещна с тима на Белите София в битка за трите точки. Мачът започна по чудесен начин за славистите като 17 минута Гласков откри резултата за своите. Отборчето обаче не мислеше да се предава толкова рано в двубоя и успя да изравни в 22 минута с попаденине на Ранджев. До края на полувремето отборите показаха динамичен футбол, но до нови голове не се стигна.

След почивката Белите отново бяха по съобразителният тим и с гол на Механджийски в 26 минута отново излезнаха с едни гърди напред в резултата. „Оранжавите“ по подобие на първия път, когато изоставаха в резултата запазиха самообладание и с постепенни атаки успяха да изравнят. На точното място бе Румен Тошев. Мачът се завърза, но символичните домакини бяха се увлекли малко повече в атака, което позволи на съперника да използва оголената защита. Това доведе до канонада от попадения във вратата на Отборчето. Живков, Бенов на два пъти и Стоянов дадоха аванс от четри гола на своя тим. До края силите на Отборчето стигнаха само за още едно попадение дело отново на Тошев. Така Белите взимат важна победа в може би най-напрегнатата и неизвестна група до този момент.

Статистика след Отборчето – Белите София

Атанас Иванов взе дуела с Радован Събев

Едно от миналогодишните дербита в SPL1 ФК Торнадо 2013Красно село бе на път да се играе, този път обаче в груповата фаза на турнира за Купата на SPL. Мачът се очакваше с голям интерес, тъй като „кварталните“ бяха спечелили и двата си мача срещу „тайфуните“ миналия сезон, което се оказа и основното нещо за титлата, която спечелиха. Радован Събев и компания не искаха да развалят тази статистика, въпреки че имаха липси в състава си – защитникът Михаил Пашов. Нападателят Сашо Рангелов пък бе извадил рамо само преди седмица и въпреки че игра в мача, той не бе на 100%. ФК Торнадо 2013 пък бе изиграл доста мачове на благотворителния турнир в подкрепа на Криси ден по-рано, но въпреки умората, тимът бе пределно мобилизиран за успеха. Двубоят започна с рецитал на разградското бижу в състава на Торнадо, а именно Атанас Иванов, който отбеляза 3 попадения в рамките на 22 минути от първата част. Слисаните играчи на Красно село не успяха да противодействат на това и резонно резултатът през първото полувреме остана класически в полза на „тайфуните“.

След подновяването на играта отново Иванов бе най-активен и заби четвъртия си гол в мача. Красно село се посъбудиха с гол на Радо Събев, но това само афектира съперника, който отговори с нови две попадения. Отново Иванов бе голмайстор, а Краси Атанасов за секунда успя да махне прожектора от колегата си бележейки за 6:1. Последваха силни минути за Красно село – Събев се разписа отново, но този път попаденията бяха две в 44 и 46 минута. До края остана време само за поредния гол на Наско Иванов от Торнадо. Той бе в последната 50 минута слагайки край на спора. В тази група още нищо не е ясно като три отбора се открояват в челото, но какво ще стане ще се разбере в последния кръг от груповата фаза.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – Красно село

„Революционерите“ се почерпиха с по едно Младо пиво

Benkovski срещна тима на Младо пиво в мач от група С като двубоят бе много важен и за двата отбора. „Революционерите“ откриха резултата в 4 минута с гол на Данаилов. Попадението вдъхна увереност на Бенковски, но те допуснаха грешка в 19 минута и Илиев съумя да изравни резултата. Данаилов обаче отново измъкна своите и даде гол аванс на Benkovski. Така полувремето завърши при резултат 2:1.

След подновяването на играта Младо пиво натисна съперника си и Павлов отново върна ремито. Но радостта на тимът бе много кратка, защото само няколко минути по-късно Езедине отново изведе Бенковски напред. Мачът бе доста равностоен и вървеше гол за гол. Плеймейкърът на Младо пиво Васко Василев отново изравни в 34 и даде надежди на своите. Символичните домакини успяха да се окопитят след изравняването и с попадения на Данаилов и Езедине изведоха своя тим вече с два гола аванс. Пивото отново намали чрез Василев, а край на спора сложи Данаилов в 48 минута подпечатвайки победата на своя тим. Младо пиво вече няма шанс за осминафиналите, но Benkovski ще се бори със зъби и нокти за мястото си там, но тимът трябва да победи Black Hawk.

Статистика след Benkovski – Младо пиво

ГДБОП продължава да мачка с лекота

ГДБОП игра срещу Black Devils в мач от група Е в турнира за Купата на SPL. Символичните домакините минаваха като ураган през почти всичко изпречило им се на пътя от началото на сезона в SPL, докато Black Devils показваше колебливи игри. Фаворити бяха „униформените“ и по друга причина. Те победиха същия съперник с 13:3 в края на ноември миналата година. Мачът стартира очаквано с мощен натиск на ГДБОП. Но до гол не се стигаше. „Дяволите“ организираха и добри контраатаки, но за тяхно съжаление те не успяха да ги превърнат в гол. Все пак логичното се случи в 19-ата минута, когато Крис Йонев откри за „униформените“. А това сякаш отприщи гнева на тима и до полувремето паднаха още три гола – дело на Самарев, Иван и Валентин Стоеви. Така двата тима се оттеглиха на почивка.

ГДБОП можеше да диша спокойно, а притеснението в редиците на „дяволите“ си личеше. Соколчев направи 5:0 в 28-ата минута. Все пак „дяволите“ показаха по-голяма концентрация пред гола и Васиян Карагьозов вкара в 30-ата минута. Последва ново попадение на Валентин Стоев, но то бе върнато от Веселин Божилов. До края ГДБОП намали темпото, но все пак успя да вкара още три попадения. Две от тях бяха дело на Иван Стоев, а един път се разписа и вратарят Христо Павлов. Така ГДБОП вече сигурен участник на осминафиналите, а за „дяволите“ ще остане мач за честта срещу AFC.

Статистика след ГДБОП – Black Devils

„Амигосите“ казаха сърцераздирателно „Сбогом“ на турнира

Сбогом Гринго посрещна Връбница 1 в мач от група F. Двубоят бе изключително равностоен и динамичен през цялата първа част като до голове се стигна чак в края на полувремето. В 22 минута резултата откри Петров от тима на Връбница-1 след грешка на Пенев, а две минути по-късно колегата му Гогов даде аванс от две попадения за „кварталните момчета“. Така и завърши полувремето.

През втората част „гринговците“ се сетиха, че загуба ще означава отпадане от турнира и се посъбудиха. Те намалиха с гол на Камен Цветанов. Играта на „амигосите“ спореше в този мач, но въпреки това те допуснаха два нови гола в своята врата. Автори на попаденията бяха Иванов и Петров. Така Връбница натрупа сериозен аванс от три попадения. Все пак „амигосите“ успяха да върнат още един гол в 45 минута отново чрез Цветанов, но силите им не стигнаха за повече. Така Връбница 1 вече е сигурен участник във следващата фаза,а Сбогом Гринго каза „Сбогом“ на турнира и ще се концентрира в представянето си в SPL1.

Статистика след Сбогом Гринго – Връбница-1

Бира повреди „роботите“

ФК Волтрон 2016 посрещна ФК Биролом в мач от група D на турнира. Мачът бе от изключителна важност за двата тима, защото при успех „бирите“ си гарантираха участие на осминафиналите, а при загуба Волтрон щеше да отпадне за втора поредна година още в груповата фаза за Купата на SPL. Двубоят започна равностойно като Биролом бяха малко по-настойчиви и организирани от своя съперник. Така в 14 минута железният Калин Крумов даде аванс в резултата за своите, а две минути по-късно Александров удвои преднината на тима. В отговор Волтрон не успяха да измислят нищо качествено и креативно като тима разчиташе на изсипани топки, които не водеха до нищо опасно за съперника. При този резултат 0:2 завърши първата част.

През втората картинката не се промени. Биролом натисна и отбеляза нови два гола дело на Павлов и Миков, а съперникът им гледаше безучастно. До почетно попадение за „роботите“ все пак се стигна, а то бе дело на Христов в 42 минута. Така мачът завърши при резултат 4:1 и класиране за ФК Биролом напред в турнира. Волтрон остана с празни ръце като момчетата на Иван Комитов вече могат да започват подготовка за пролетния дял от първенството, където не ги очакват никак лесни битки.

Статистика след ФК Волтрон 2016 – ФК Биролом

Бай Тошо надделя над Black Hawk в нервен мач

В един от най-чаканите сблъсъци от груповата фаза Бай Тошо срещна Black Hawk в директен спор може би за първата позиция в тази група С. Двубоят имаше доста пиперлив отенък и заради това че част от играчите на „комунистите“ миналия сезон бяха в един отбор с част от футболистите на „ястребите“ и това съперничество напрактика противопоставяше бивши съотборници, което нажежаваше обстановката още повече и покачваше залога във висините. Мачът започна равностойно с доста скоростна игра. Това бе точно по-вкуса на „ястребите“ и те се възползваха от това на максимум. Фурията в центъра на терена Иван Иванов даде гол аванс на Black Hawk в 13 минута. „Комунистите“ не изпаднаха в паника и успяха да успокоят обстановката на терена с разигравания и дори безадресни пасове, но това даде резултат и темпото на съперника бе убито. „Тошовци“ изпуснаха и няколко изгодни положения, а което не пропуснаха бе спасено от вратаря Александров. Така първото полувреме завърши при резултат 0:1.

След подновяването на играта „комунистите“ съумяха да изравнят резултата с гол на плевенското лошо момче Дейвид Арабаджиев. След възстановяването на ремито отново последваха минути на изравнена игра. Това бе така докато топ нападателя на „ястребите“ Тони Димитров не се разигра в предни позиции. И естествено неговия резонен гол бе факт в 33 минута. Бай Тошо отново успя да се успокой след гола във вратата си и успя да наложи своя лежерен стил на игра. Така приспания противник допусна отново изравняване след комбинация по оста Васев-Кръстев в 39 минута. След изравнителното попадение обстановката на терена стана гореща и изнервена като под светлините на кавгата застанаха Арабаджиев от „комунистите“ и Димитров от „ястребите“, които си разменяха реплики и дори за малко не се стигна до по-сериозни спречквания между тях. Така в изнервената обстановка главния рефер декорира голяма част от играчите на терена в жълт цвят. Напрежението бе в големи дози, което доведе до грешки в играта и на двата отбора, но най-сериозната направи стража на „ястребите“, който не се разбра със своята защита и при една балона топка малко комично Арабаджиев остана сам на празна врата бележейки за 3:2 в полза на Бай Тошо. От там нататък футбол почти не се играеше. Кавгата между Арабаджиев и Димитров взе превес над хубавата игра, която показаха двата тима. Така „комунистите“ успяха да преборят доста сериозен съперник и си осигуриха участие в следващата фаза на турнира. Black Hawk губят, но едва ли някой очаква да не се класират, но това все пак ще се разбере в следващия последен кръг от груповата фаза.

Статистика след ФК Бай Тошо – Black Hawk

„Сините“ пронизаха SHARKS с 11 харпуна

Fransizkup прие SHARKS SOCCER в решаващ мач за бъдещето на двата отбора в турнира. Победа за някой от тимовете щеше да съхрани шансовете им за класиране на осминафиналите в турнира за Купата на SPL, но загубата щеше да означа елиминация. Мачът започна радостно за „сините“, които откриха още в 3-ата минута чрез Спас Спасов. Тимът на Яцек Боруч обаче бързо изравни резултата. Това стана три минути по-късно чрез Георги Божиков. Fransizkup обаче не се трогна особено и колоритният таран в редиците им Григор Петков мушна две попадения за 3:1 до 16-ата минута. Божиков обаче отново върна тима си в мача с попадения малко след това. Бързакът Методи Стоичков отново даде аванс от две попадения на Fransizkup. До края почивката „сините“ на практика решиха нещата в своя полза. Спасов добави още едно попадение, а Веселин Жечев си реализира автогол. Така завърши и почивката.

През втората част Юлиян Георгиев и Божиков реализираха две попадения и дадоха малко надежда на SHARKS. Но малко след това техният съотборник Жечев си вкара втори автогол в мача. Това се оказа антирекордно събитие за лигата, като Веселин Жечев вече е първият играч вкарал си два автогола в един мач. След това духът на SHARKS падна и тимът нямаше зъби да се противопостави. Още три гола на Спасов и един Петков донесоха успеха на Fransizkup. Жечев все пак се реабилитира малко за двете си попадения в собствената мрежа с гол в 48-ата минута. Но това само фиксира крайното 11:5. Fransizkup остава в борбата за осминафиналите, а SHARKS напуска с достойнство груповата фаза. Все пак тимът ще играе с Красно село мач за своята чест.

Статистика след Fransizkup – SHARKS SOCCER

Купата ще има нов носител! Бомба изхвърли Баджанаците

Носителят на Купата на SPL Баджанаците трябваше да всяка цена да победи тимът на Bombeta, ако искаше да остане в турнира и да се опита да дублира постижението от преди година. „Бомбите“ пък стартира с успех на Сбогом Гринго и нов такъв щеше да им осигури място на осминафиналите. Мачът започна много добре за Баджанаците. Голямата звезда Ерик Прасков наниза две попадения в 5-ата и 6-ата минути. Това даде увереност на тима, който можеше и да увеличи и преднината си, но заради пропуски това не стана. Постепенно Bombeta напипаха своята игра и започнаха да организират по стойностни и опасни атаки. При една от тях Ради Милков намали на 1:2. До края на полувремето мачът бе равностоен.

След почивката Баджанаците се опитаха да натиснат, но силната игра на „бомбите“ не им позволи да направят това. Нещо повече, те обърнаха изцяло резултата в своя полза. Йордан Стоилков и Благой Александров вкараха в 32-ата и 32-ата минути. Но отново Прасков изравни в 35-ата минута. Така последните минути щяха да решаващи за съдбата на двата тима в групата. Тогава на сцената се появи Христо Димитров, който с две попадения в 40-ата и 42-ата минути донесе успеха за „бомбите“. Така Купата на SPL ще има нов носител след Баджанаците отпаднаха след двете си загуби в групата, а Bombeta си осигуриха място на осминафиналите. Сега, тимът ще играе с Връбница-1, за да се види кой ще бъде на първо място в групата.

Статистика след Баджанаците – Bombeta

Чуковете потрепериха, но биха TITANITE OLD STARS

Отборът на АФК Чуковете търсеше задължителна първа победа в турнира за Купата на SPL, която щеше да остави шансовете на тима за класиране напред към осминафиналите. Същото обаче се отнасяше и за съперникът им – отборът на народа TITANITE OLD STARS. Въпреки че коефициентите преди двубоя бяха много в полза на „миньорите“, то картинката на терена не бе съвсем такава. Трябваше да се отбележи и липсата на голмайсторът на TITANITE OLD STARS Станислав Стратиев – Сисо, както и на цветето на тима – Нели Георгиева. Въпреки това мачът стартира с равностойна игра и положения и пред двете врати. „Небесно-сините“ дори натиснаха своя противник, но нямаха късмет да вкарат първи в мача. Това стори новата звезда на Чуковете Георги Методиев, който успокои своите с две попадения в 17-ата и 18-ата минути. Но това явно прекалено много отпусна „миньорите“ и Илиан Стефанов върна своите в мача в следващата минута. Така завърши и полувремето.

След като двата тима взеха по глътка въздух и вода стартира и второто полувреме. То започна както и първото – с равностойна игра. TITANITE усетиха, че могат да хвърлят бомбата и започнаха да затягат обръча пред вратата на „миньорите“. Но те само това и чакаха – Радостин Първанов направи 3:1 за Чуковете. Това не смути отборът на народа и колоритният Юри Найденов върна своите в двубоя с гол в 43-ата минута. До края оставаше малко време и TITANITE хвърлиха всички сили в атака. Но не успяха. Вместо това Чуковете подпечатаха успеха си с голове на капитанът Веско Весерионов и Емилиян Аврамов. Така Чуковете ще играят с Патриот директен мач за класиране към осминафиналите, а TITANITE OLD STARS ще играят за своята чест срещу Тигрите.

Статистика след TITANITE OLD STARS – АФК Чуковете

Акулите ухапаха лошо Siven

Siven посрещна АФК Акулите в мач от завързаната група А в турнира за Купата на SPL. Двубоят беше важен и за двата тима, които в първите си мачове допуснаха загуби. „Белите лисици“ бяха по-активни през първото полувреме. Техният капитан Кристиян Христов успя да им даде аванс в 15-ата минута след много хубав удар по дясното крило. Акулите не можеха да намерят себе си през първата част и тя логично завърши 1:0 за Siven. На почивката обаче, тимът на Венцислав Рогозов набра скорост.

Именно капитанът изравни резултата в 29-ата минута. Последваха равностойни минути на терена. Така се стигна до 41-ата минута, когато Петьо Атанасов даде така желаният аванс за Акулите. Siven хвърли всички в атака, но пропуски ги лишиха от това поне да изравнят резултата. В последната 50-а минута пък Ангел Ангелов сложи точката на спора с третото си попадение. Така Акулите са в добра позиция за класиране, но за целта те трябва да бият АФК Вазов в последния мач. Siven също все още има шансове да продължи, но трябва да победи фаворита Тегавите, а и да разчита на благоприятна развръзка в другия мач от групата.

Статистика след Siven – АФК Акулите

Готинягите стигнаха Топ 16 за Купата

Един от лидерите в SPL2 Готинягите посрещна лъкатушещият в SPL1 тим на (AFC) Autistic Football Club. Двубоят бе от ключово значение за изхода от група Е в турнира за Купата на SPL. Аутистите първи нанесоха удар в мача. Той бе дело на Здравко Димитров в 11-ата минута. Но „готините“ побързаха да отговорят. Първо Бисер Вричев изравни в следващата минута, а Виден Радованов направи пълен обрат. Последваха равностойни минути на терена, като и двата отбора имаха шансове за гол. И докато резултатът вървеше 3:1 за Готинягите и всички очакваха края на полувреме, сърцето на „готините“, капитанът Павел Матеев направи преднината на тима си от два гола – 3:1. Така завърши и първата част.

Този гол даде сериозна увереност на Готинягите и те стартираха много организирано в защита през второто полувреме. И успяха да неутрализират атаките на AFC, които бяха доста опасни. С напредването на мача, хъсът на аутистите постепенно изчезваше, а в 41-ата минута Георги Николов покачи на 4:1 в полза на тима си. Последваха нови силни минути за „готините“ и Виден Радованов с втория си гол реши нещата. До края имаше време само за почетно попадение на капитана на AFC Иван Милев. Така Готинягите ще играят на осминафиналите със сигурност, докато AFC ще насочи усилията си към SPL1.