купа обзор1

Скъпи приятели, ето че след коледните и новогодишните празници дойде време да се завърнем отново на зеления килим, за да изпитаме безброй футболни емоции. Виновник за това щеше да е горещия турнир за купата на SPL. Ето какво се случи в първия кръг от груповата фаза на турнира.

Връбница приземи Баджанаците

Носителят на Купата на SPL Баджанаците стартира по ужасяващ начин защитата на титлата си във второто издание на надпреварата. Тимът загуби с 5:6 от коравия и много сърцат отбор на Връбница-1. Резултатът от двубоят в Група F обаче не може да се нарече „сензационен“ предвид показаното от двата отбора. Мачът стартира страхотно за момчетата на Петър Петров. Именно той се разписа в 8-ата и 17-ата минути, а между това в 16-ата точен бе и звездата Илиан Асенов. Трите попадения хвърлиха в шок Баджанаците, които бяха някои основни фигури, като контузения Емил Йорданов, както Никола Тодоров и Николай Гръков. Един от моторите на тима Ерик Прасков все пак върна отбора в играта с гол в 18-ата минута. Но ужасът за Баджанаците не бе свършил Асенов и Георги Иванов вкараха нови две попадение до края на полувремето. И така Връбница водеше с 5:1 на почивката. Но… това не бе всичко.

В началото на втората част Петър Петров съвсем отчая Баджанаците с нов гол – 6:1. Всичко изглеждаше решено, предвид и играта на двата тима. Но шампионите доказаха, защо имат несломим дух. Кристиян Дейков пое отговорност и започна сам да върши нещата. Той реализира в 35-ата и 38-ата минути, връщайки интригата. Време имаше! Връбница обаче заздрави позициите в защита. В 46-ата минута Стоян Илиев от „черните“ си вкара автогол, а още в следващата минута Дейков взриви трибуните с мощен удар за 5:6. За огромно съжаление на Баджанаците и страхотна радост на Връбница, това се оказа и крайният резултат. Мачът със сигурност ще се помни дълго. Да му мисля другите два отбора в групата – Bombeta и Сбогом Гринго.

Статистика след Връбница-1 – Баджанаците

Труден, но успешен старт за Тигрите за Купата

Финалистът от първото издание за Купата на SPL – Тигрите тръгна с много трудна победа участието си в тазгодишната надпревара. Йордан Дончев и компания спечелиха с 3:1 над старите си познайници – АФК Чуковете. Мачът бе повторение от миналогодишния полуфинал в надпреварата, когато пак Тигрите спечелиха. Сега обаче, това не стана толкова лесно. Тимът бе сменил оранжевите екипи с лилави, които определено направиха впечатление. Но не такова, както Денислав Младенов, който след няколко неуспешни опита през първото полувреме най-сетне успя да превземе вратата на Антонио Тодоров в 21-ата минута. След гола сякаш тежестта в краката на момчетата от Тигрите изчезна и те заиграха далеч по-успешно. Атаките се редяха една след друга, а „миньорите“ бързо губиха топката. Надмощието даде резултата още преди почивката и Теодор Тодоров вкара втори гол във вратата на „жълтите“. Така дойде и полувремето.

След подновяването на играта Чуковете се окопитиха и започнаха да дават по-сериозен отпор на своя именит съперник. При една от много хубави атаки Александър Ленков върна тима в играта с хубав гол. „Миньорите“ правилно не се хвърлиха да изравняват резултата веднага, тъй като контраатаките на Тигрите са просто смъртоносни. А вместо това Веселин Весерионов и компания изчакваха своя момент. И той дойде след 40-ата минута. Тогава Чуковете имаха няколко страхотни шанса да изравнят резултата, но пропуски направиха Ленков и Методиев. В края на двубоя Стефан Петков сложи точка на спора с трето попадение за тима си. Пасът бе на Теодор Тодоров, който след това стана играч на мача. Тигрите стартират с победа кампанията си, а амбициите им тази година са не само отново да стигнат финала, но и да спечелят Купата. За Чуковете обаче остава удовлетворението от силната игра срещу могъщия съперник. Сега обаче предстои и по-важното за тях – добрата игра да се превърне в резултат. Това може да остане още този уикенд.

Статистика след Тигрите – АФК Чуковете

Отборчето разплака Джентълмените в края

Отборчето взе много важна и драматична победа с 6:4 над ФК Джентълмените в първи мач за двата тима от група В в турнира за Купата на SPL. Двата тима направиха страхотен мач, изпълнен с много емоции. Те надградиха над зрелището, което изиграха в редовния сезон на SPL. Тогава отново Отборчето спечели – с 5:3 в мач изпълнен също с много драма. Както и тогава, „червените“ бързо дръпнаха с две попадения. Този път те бяха дело на Анжел Цонев в 5-ата и 9-ата минути. ФК Джентълмените бяха без сърцатият си капитан Асен Йочев, който ще изпусне Купата заради контузия. Това обаче не сломи духа на „аристократите“. Злати Златов в 25-ата и Христо Фискучев в 35-ата минута изравниха резултата. Но Цонев реализира своя хеттрик отново давайки аванс на „червените“. Джентълмените обаче не смятаха да оставят нещата така и Станимир Стоянов отново изравни. Машината Вангел Стойков обаче отново даде аванс на Отборчето. Последваха много силни минути за „червените“, които създадоха една дузина чисти положения пред вратата на „аристократите“. И всяко едно от тях завършваше с бомбен удар по ъглите на вратата. Но стражът Николай Георгиев бе като истинска котка и отрази всичко възможно.

Междувременно максимата „като не вкараш, ще ти вкарат“ отново се потвърди и Фискучев изравни резултата. Момчетата от Отборчето реагираха като ужилени и натиснаха още повече своя съперник. Но Николай Георгиев правеше спасяване след спасяване и не спираше да отчайва противниците си. Така си стигна до 48-ата минута, когато Вангел Стойков търкулна топката от свободен удар под стената и тя се оплете в мрежата за разочарование на Джентълмените. При тази ситуация Георгиев вече капитулира. „Аристократите“ се хвърлиха в оставащите няколко секунди до края да изравнят, но вместо това Румен Тошев сложи точката на този страхотен двубой в попадение в 50-ата минута. Така Отборчето оглави група В в турнира, но за Джентълмените все още има шанс, но той минава през успехи над ФК Шипка и Белите София.

Статистика след Отборчето – ФК Джентълмените

Луд хикс между ФК Шипка и Белите София

Отборите на ФК Шипка и Белите София врътнаха лудо 4:4 в първия мач от група В за Купата на SPL. Двубоят в полите на Витоша не предвещаваше такава развръзка, тъй като отборът на ФК Шипка се намираше на незавидното 12-то място в SPL1 и определено не направи добра есен в лигата. Белите София пък са нов отбор в лигата, а амбициите им са големи. Мачът стартира с натиск на „славистите“ и Слави Червеняков откри резултата още в 7-ата минута. Но Шипка бързо успя да обърне нещата. В рамките на три минути, новото попълнение Мартин Маринов и капитанът Ромил Попов реализираха по един гол. Дебютът на Маринов за Купата на SPL му донесе и малко негативи. Той си отбеляза ефектен автогол в 15-ата минута за 2:2. Но отново Роро Попов изведе „шипките“ – 3:2. Тимът от SPL1 показа, че излиза от кризата е готов да противопостави и на фаворитите. При този резултат двата отбора спряха да почивка и анализи на първата част. След началото на второто полувреме Маринов се реваншира за автогола си по-рано и направи 4:2.

Последваха много силни минути за Белите София, които се ориентираха добре в ситуацията и направиха всичко възможно да обърнат резултата. Първо Слави Червеняков намали за 3:4. Това даде още импулс на „славистите“. Но те изтърваха няколко много чисти положения. Нещата отиваха към успех за Шипка, но Веселин Стоянов направи 4:4, с което разочарова ФК Шипка. Тимът на Роро Попов обаче доказа, че е готов за големи битки, както в Купата на SPL, така и в пролетния дял от SPL1. Белите София, могат да съжаляват, тъй като изпуснаха дузина положения, но с тази игра нищо добро не чака противниците им в Група В – Отборчето и ФК Джентълмените.

Статистика след ФК Шипка – Белите София

Красно село с разгромен успех на старта

Първият мач от стартиралата купа на SPL противопостави два тима от различни ешалони на лигата, а именно Красно село и Morocco. Мачът бе от група Н на турнира, която бе единствената с 5 отбора, заради големия интерес към турнира за Купата. Символичните домакини започнаха със стил двубоя и успяха да вземат комфортен аванс само за 10 минути. Огнянов и Рангелов бяха виновниците за това. Гостите от Morocco показаха качествата си и безспорният голмайстор на тима Marouane Anini намали за 1:2 в 14 минута. Радостта от намаляване обаче изтрая само минута, защото Огнянов отново даде два гола аванс на своите в следващата минута. Така на почивката тимовете се оттеглиха при резултат 3:1.

След подновяването на играта домакините властваха на терена като нанизаха поредица от голове. Предпоставка за това бе и изгонването на другия топ нападател на гостите Tariq Hrima, който си изкара два заслужени жълти картона и респективно червен. След доста разправии около изгонването играта продължи, а сред голаджиите за Красно село се записаха Касабов на три пъти, Рангелов и Събев. Така Красно село взе победата в първия си мач от груповата фаза и гледа към следващото предизвикателство, докато гостите от Morocco до голяма степен сами са си виновни заради изпуснатите нерви на техния съотборник, иначе показаха, че не са лесен съперник.

Статистика след Красно село – Morocco

Смели Патриоти надвиха силни Титани

Отборът на феновете TITANITE OLD STARS посрещна тима на Патриот в откриващ мач от група G за Купата на SPL. Домакините съумяха първи да вкарат гол в мача като точен за Титаните бе Стефанов в 11 минута. „Небесносините“ седяха доста по-добре на терена от своя съперник, но изпуснаха още три-четири положения за гол, което малко изнерви тима и позволи на Патриот да наложи своя стил на игра и да вземе превес. Димитров изравни в 14, а в 23 разконцентрирано действие на Евгени Стратиев в собственото си наказателно поле даде възможност на Патриот да излезе напред в резултата. Така завърши първата част.

След подновяването на играта гостите отново натиснаха по-сериозно и Захаринов покачи за 3:1. Все пак домакините не се бяха отказали да гонят победата и бижуто в атаката на Титаните – техничният Румен Маринов намали с фамозно изпълнение. Титаните почувстваха импулса в играта си, но оголиха защитния си вал, от което патриотите се възползваха на максимум. Маринов Стефанов и Иванов бързо убиха интригата в мача давайки сериозен аванс на своя тим. До края остана време само за още едно попадение и то бе на сметката на Титаните. Така мачът завърши с победа за Патриот и първи три точки за тима в груповата фаза. TITANITE OLD STARS показаха практичен и освободен футбол, но отново късметът не бе на тяхна страна. За сметка на това пък отново стоплиха сърцата на публиката събрала се около терена.

Статистика след TITANITE OLD STARS – Патриот

Бомба удари „амигосите“

В Група F предстоеше да се изиграе сблъсък между два добре познаващи се отбори, които играят в една дивизия. Става въпрос за Сбогом Гринго и Bombeta. Мачът започна с два гола на Димитров от Bombeta, с което гостите взеха сериозен превес. Гринго се окопитиха и Георгиев намали, а малко по-късно Цветанов изравни резултата. Полувремето вървеше към равенство, когато гостите отново поведоха чрез Ради Милков. Така с гол аванс за „бомбите“ завърши първата част.

През второто полувреме Bombeta разнищиха съперника си с голове на Димитров, хеттрик именника Данчо Стоилков, Александров. „Амигосите“ успяха само да направят загубата си п -почетна в края на мача с попадение на Денчев. Така „бомбите“ тръгват успешно в турнира, а Гринго все още проклина лошия жребии за отбора.

Статистика след Сбогом Гринго – Bombeta

„Поетите“ надделяха в твърд мач

Дерби от SPL1 откри мачовете в група А за Купа на SPL. Siven посрещна Вазов. Двубоят започна добре за „белите лисици“, които откриха в 5 минута с гол на Николов. Играта бе изравнена, но гостите от Вазов натиснаха съперника и логичното се случи. Мишонов и Василев обърнаха мача в полза на своя тим. Непреклонните Siven обаче успяха да изравнят в самия край на полувремето.

След кратката пауза двубоя бе подновен, а на терена бе врящ котел. Двата тима искаха победата на всяка цена като не липсваха и по груби влизания и твърда игра. Все пак Вазов излязоха по- настойчивия тим и с голове на Кръстев и Тодоров успяха да измъкнат победата над своя съперник. „Белите лисици“ тръгват лошо, но показаха много страст и умения в играта си.

Статистика след Siven – АФК Вазов

„Готините“ дръпнаха „дяволите“ за опашката

Готинягите тръгнаха много мощно участието си в група Е от турнира за Купата на SPL. Тимът успя да надделее над участника в SPL Black Devils в първия си мач за 2018 година и то без капитана си Павел Матеев. Мачът стартира добре за „дяволите“ водени от Влади Методиев. Експлозивният Васиян Карагьозов успя да вкара гол за „черните“ още в 8-ата минута. Няколко атаки след това обаче Христо Бояджиев изравни. До края на полувремето двата отбора предложиха равностойна игра и малко положения за гол. Но точно Здравко Крумов хвърли в смут целия тим на „дяволите“ с втори гол за „готините“. Така дойде и почивката.

След нея „сините“ продължиха да се възползват от объркването в редиците на „дяволите“ и Вричев и Николов направиха преднината на тима солидна. Едуард Георгиев намали за 2:4 в 40-ата минута и даде някакви надежди на Black Devils. Те обаче бързо бяха попарени, тъй като Готинягите успяха категорично да затворят мача с нови три гола. Те бяха дело на Вричев, Николов и Димчев. Впоследствие вторият бе избран и за играч на мача. Така Готинягите стартират по страхотен начин участието си в Група Е, а трите точки дават на тима основания да прави планове за осминафиналите. Black Devils пък започна годината, както завърши и миналата с разочарование. Със сигурност добрите дни за Влади Методиев и компания предстоят.

Статистика след Black Devils – Готинягите

Бай Тошо сломи беззащитен Benkovski

Един от лидерите в SPL1 ФК Бай Тошо надигра колебливия участник в SPL2 Benkovski с 11:3. Мачът бе първи за двата тима от група С за Купата на SPL. В съботната вечер „комунистите“ бяха решени да направят убедителен старт в битката за трофея и да алармират своите конкуренти, че срещу тях няма да е лесно. Цветан Кръстев даде тон за голеадата в 9-ата минута. Тимът на Benkovski, който играеше на приливи и отливи успя да изравни чрез своя капитан Илиан Тодоров в 15-ата минута. Това обаче хич не впечатли „тошовци“ и отново Кръстев поведе тима направи в резултата, а малко преди почивката и Дейвид Арабджиев се разписа. Този път той бе без талисмана на Бай Тошо – кучето Франки и случайно или не, играта му не бе толкова силна, колкото в последните мачове. Точно преди сигнала за полувремето обаче Николай Данаилов върна интригата в двубоя и доказа, че Benkovski има зъби и то остри. Така червената лампичка светна за Бай Тошо и втората част бе съвсем различна от първата.

Тимът с капитан Влади Василев вдигна оборотите и вкара още осем гола. Попаденията бяха дело на Арабаджиев (2), Фусков (2), Кръстев (2), Васев и Цанов. Освен добрата игра в атака на „комунистите“ и Benkovski като че ли остана без защита през втората част. Това е стара слабост на тима, върху която тимът работи усилено, но се вижда, че има още за доизглаждане. Все пак Данаилов направи резултата малко по-почетен с хубаво попадение в 46-ата минута. ФК Бай Тошо взе задължителните за тях три точки в групата и ще търси поне още толкова срещу Младо пиво и Black Hawk, за да си осигури класиране за осминафиналите. Benkovski пък със сигурност трябва да промени доста неща за оставащите два мача ако тимът иска да се опита да продължи напред.

Статистика след ФК Бай Тошо – Benkovski

Торнадо помете болни акули

Шампионът от Летния турнир в първия сезон на SPL – ФК Торнадо 2013 стартира по блестящ начин в група Н в турнира за Купата на SPL. „Тайфуните“ отнесоха с 12:2 тимът на SHARKS SOCCER. В този двубой капитанът Лъчезар Арсов бе запазен, заради лек вирус. Но “акулите“ имаха доста повече кадрови проблеми. Цели четирима техни титуляри бяха болни и пропуснаха двубоя. В резултат на това, тимът дори игра без смяна цял мач, но се бори храбро, въпреки че класата на Торнадо бе безспорна. Първото полувреме мина почти изцяло пред вратата на SHARKS SOCCER. Носещият капитанската лента Атанас Иванов реализира цели пет попадения, а по един път се разписаха Семир Гафилов и Красимир Атанасов. В края на полувреме Александър Матеев откри головата сметка за „акулите“.

През второто полувреме ФК Торнадо 2013 намали оборотите, пестейки сили за предстоящите битки в група Н, където освен тези два тима бяха още отборите на Fransizkup, Красно село и Morocco. А само две са местата, които дават право на участие в осминафиналите. Все пак две попадения на Гафилов, и по едно на Велизар Иванов, Антон Антонов и Атанас Иванов, който бе избран за играч на мача бяха достатъчни за „тауфините“ през втората част. Матеев вкара втория си гол в мача за SHARKS SOCCER. Тимът на Яцек Боруч ще се надявам отсъстващите момчета да се оправят за предстоящите мачове, тъй като нова загуба на практика може да лиши тима от шанс за класиране в дебютното си участие в турнира за Купата на SPL.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – SHARKS SOCCER

Красно село на победа от осминафиналите

Отборът на Красно село постигна втора победа в рамките на първия уикенд от Група Н от турнира за Купата на SPL. След като в събота, тимът на Радован Събев се наложи над Morocco, сега „кварталните“ надделяха над Fransizkup с 5:1. Интересното в този двубой бе, че всички голове паднаха до почивката. Първо Александър Рангелов откри в 4-ата минута, но Гроздан Петров изравни в десетата. Последваха много силни минути за Красно село. Събев на два пъти, Огнянов и Касабов оформиха резултата – 5:1. Но това не бе всичко, които се случи през първата част.

За огромно съжаление звездата на тима Александър Рангелов падна лошо и нарани жестоко рамото си. Съмненията бяха, че то е извадено. Той моментално бе сменен и логично не влезе повече до края на мача. Последвалите изследвания показаха, че той е добре и ще може да играе още в предстоящия уикенд, когато е дербито с ФК Торнадо 2013. Иначе през второто полувреме на двубоя Fransizkup показа доста стабилна и грамотна игра в защита. Тимът не допусна попадение, но за неговото съжаление не успя и да отбележи. Все пак позитивите от играта на „сините“ са видими и те със сигурност ще надграждат в следващите мачове.

Статистика след Fransizkup – Красно село

Две „бири“ опияниха София

ФК Биролом постигна доста странна победа над ФК София в първия мач от група D в турнира за Купата на SPL. Успехът дойде с резултат – едва 2:0. Още по-интересното бе, че попаденията в мача паднаха още в първите минути на срещата. Първо Ангел Димитров откри резултата след 2 минути игра. След още толкова Боян Христов реализира второто попадение за тима. Но от тук до края на срещата повече голове нямаше, а сякаш мачът „заспа“, което е доста рядко срещано явление за двубоите по мини футбол.

Въпреки липсата на голове, опасни атаки не липсваха, като и двата отбора показаха много добри комбинации. Но късметът и намесите на двамата вратари предотвратиха попаденията. Към края срещата се изнерви, като дори имаше напрежение между състезатели на двата отбора. В крайна сметка Биролом взе трите точки и очаква с интерес сблъсъците с Палави крачета и ФК Волтрон 2016. Същото важи и за ФК София, но сега тимът ще е под напрежение, тъй като ще търси на всяка цена успех и в двата мача.

Статистика след ФК София – ФК Биролом

Палави крачета настъпиха Волтрон

В един от доста чаканите мачове в първия уикенд от турнира за Купата на SPL – Палави крачета се изправиха срещу ФК Волтрон. Тимът на Кико Джоманов очаквано взе победата в група D, но това не стана никак лесно. Направилия много силни последни мачове за 2017 година Митко Митев продължи с доброто си представяне и откри резултата още в 5-ата минута. Но „розовите“ веднага отвърнаха, като точен бе капитанът Джоманов. Той се възползва от асистенция на Стойнев. Волтрон обаче продължи да бъде конкурентен, въпреки че някои очакваха точно обратното. Методи Йорданов дори отново даде аванс на „супергероите“. Все пак фаворитът в двубоя Палави крачета показа доста силна и грамотна игра. И резултатът не закъсня – отново комбинацията Стойнев – Джоманов се оказа смъртоносна за Волтрон. Така завърши и първата част, като към този момент „супергероите“ бяха доволни от развитието на двубоя. Но Палави крачета едва ли щяха да подвият опашки.

Втората част стартира ударно за „розовите“, а този път Стойнев се оказа в прегръдките на своите – 3:2. Последваха равностойни минути на терена. Но в този мач „атомната мравка“ и нов капитан на Волтрон Иван Комитов нямаше ден. Той бе и леко болен, но не заради препиране на имения си ден. И за негово съжаление той не успя да остави своя отпечатък върху срещата. Методи Йорданов също бе неутрализиран. Така се стигна до последните минути на двубоя, когато Кико Джоманов затвърди победата на Палави крачета с нови две попадения. Така „розовите“ оглавиха група D, а за Волтрон остават въпросителните – или по-точно – дали ще успеят да навият Биролом и София, за да намерят място на осминафиналите в турнира. Миналата година „супергероите“ отново не успяха да прескочат групата фаза, въпреки че бяха заедно с аутсайдера Талант 2016 и ФК Джентълмените.

Статистика след Палави крачета – ФК Волтрон 2016

Тегавите почнаха похода за Купата с бой по Акулите

Носителят на бронзовите медали от първото издание за Купата на SPL – Тегавите стартира с успех 7:4 срещу АФК Акулите похода си към трофея в тазгодишното издание. Двубоят бе първи за двата тима от група А на надпреварата. Въпреки че „лошите момчета“ бяха фаворит, Акулите показаха много остри зъби и къде на шега, къде не, си дръпнаха с гол още в първите минути на мача. Явно още „опиянени“ от празниците Павел Дичин и компания не намираха добрата си игра. Но кой друг да ги извади от тежкото положение, ако не Пламен Пенев. Голмайстор номер 1 от миналия сезон в SPL обърна резултата до почивката на 5:2. Той вкара хеттрик и подаде за попаденията на Димитър Димитров и Велислав Пешев. Там някъде и Александър Жечев реализира за АФК Акулите.

В началото на втората част отново Венци Рогозов реализира.  Но отново на терена Тегавите властваха. И отново Пенев направи 6:3 в 44-ата минута. Явно и тази година той ще е основен фаворит за голмайсторския приз, въпреки че и конкуренцията и доста по-сериозна. Влади Владимиров пък си плесна топката в своята врата минута по-късно. Автоголът предизвика усмивки по лицата на съотборниците му, което ясно показа, че Тегавите са достатъчно уверени в успеха и трудно нещо би ги спряло, въпреки че в този мача Акулите показаха много зряла игра. В друг ден може би късметът щеше да им се усмихне. Точка на спора сложи Велислав Пешев в попадение в 46-ата минута. Успехът бе важен за Тегавите, които ще дишат спокойно в оставащите мачове от групата. Акулите пък ще трябва да наострят зъби и перки срещу другите два тима – Siven и АФК Вазов, ако искат да си пробват късмета и в директната елиминация.

Статистика след Тегавите – АФК Акулите

Мощен ГДБОП не остави шанс на Аутистите

Набралият страхотна мощ през 2017 година ГДБОП стартира 2018 година по същия начин. „Униформените“ взеха скалпа на (AFC) Autistic Football Club с 9:3 и доказаха, че не само са един от фаворитите за победител в Група Е, но и за спечелването на Купата на SPL. Но последният мач от първия уикенд започна добре за водения от Иван Милев тим. Новата перла в селекцията на AFC Петър Иванов успя да открие резултата още във втората минута. Но радостта му бе кратка. Крис Йонев изравни буквално в ответната атака. От там ГДБОП пое юздите в срещата. Не след дълго и звездата в атаката Мартин Соколчев реализира първия си гол за годината – и то отново със стил. Аутистите обаче нямаха намерение да се предават и Ивайло Иванов отново изравни. Гоблина се възползва от неразбирателство в защитата на ГДБОП в 13-ата минута. В следващите минути отново „униформените“ владееха положението на терена, но третото попадение не идваше. И кой друг, ако не Соколчев да удари по масата. Това стана в 22-ата минута. При този резултата двата отбора се оттеглиха да анализират случилото се и да направят план за втората част.

Явно по-добрата организация бяха направили ГДБОП след като Кристиан Каландадзе се пусна в един от любимите си рейдове по лявото крило и накрая направи безпомощен стража на AFC Андрей Стойчев – Японеца. Все пак Станко Монев реализира още един път за Аутистите, но това бе само, за да бъде поддържана интригата. Последва попадение на Филип Матеев, което като че ли пречупи съпротивата на Аутистите. До края ГДБОП се забавляваше на терена, а атаките на AFC ставаха все по-безопасни. Попадения във вратата на Японеца реализираха отново Соколчев, Матеев, Йонев. А накрая и Кристиян Антов се разписа, което много зарадва неговите съотборници, които го разпрегръщаха. ГДБОП взе очаквани три точка в групата и очаква следващото си предизвикателство. AFC игра стабилно, но все още има какво да учи.

Статистика след ГДБОП – (AFC) Autistic Football Club

„Ястребите“ разляха „пивото“

Black Hawk тръгна с труден успех 5:3 участието си в турнира за Купата на SPL. „Ястребите“ надделяха над Младо пиво в първи мач за двата тима от група С. Двубоят на Царско село обаче започна по прекрасен начин за Петър Миланов и компания. Именно капитанът откри резултата в 7-ата минута. Това доста шокира „ястребите“ и докато те се опомнят Мартин Пашов удвои преднината за „пивото“. Ранният аванс на Младо пиво даде самочувствие на тима, който заигра доста леко. Но това е промени в 12-ата минута. Тогава Тони Димитров откри головата сметка за своя тим. Това даде криле на „ястребите“, които заиграха по познатия начин и постепенно взеха инициативата. Така се стигна до 20-ата минута, когато стълбът в отбраната Христо Христов възстанови равенството. А само две минути по-късно Асен Стойчев направи пълен обрат в срещата още преди почивката. Въпреки това тонусът в играта на Младо пиво не се загуби.

Тимът продължаваше да играе добре и да дава отпор на именития си съперник. След началото на второто полувреме обаче Тони Димитров направи 4:2 с второто си попадение в двубоя. Така „ястребите“ вече дишаха чист въздух. Те се опитаха да направят преднината си и по-голяма, но не сполучиха. В същото време Младо пиво не се предаваше. В 40-ата минута Васил Василев върна интригата в срещата. Но само две минути по-късно Стойчев отново върна преднината от два гола за тима си. До края повече попадения не паднаха и Black Hawk взе важни три точки в борбата за осминафиналите. Младо пиво няма от какво да се срамува и ако продължава с подобни игри и най-добрите отбори ще видят доста затруднения с тях.