ОБЗОР КУПА

Colo Colo е новият носител на Купата на SPL

Купата на SPL официално има нов носител и това е Colo Colo. „Лос Албос“ спечелиха емоционалния финал срещу ФК Туристите с 3:1 на терените на „Царско село“. Двубоят бе страхотен за наблюдаване, с много битка и красиви отигравания.

Двата тима бяха с почти всичко най-добро. Единственият отсъстваш бе наказаният Иван Иванов от Colo Colo. Това обаче не попречи на „Лос Албос“ да вземат преднина в играта още от първата минута. Тимът натисна търсейки гола. Туристите и вратаря Виктор Руневски обаче се бранеха умело. Стражът показа, че не само може да спасява дузпи като отрези доста удари. Натискът на Colo Colo обаче се усилваше. Така в 13-ата минута Николай Божов подаде хитър пас към Николай Ангелов, който прокара топката под плонжа на Руневски за радост на феновете на Colo Colo. Тимът на Христо Златков предпочете да не рискува до края на полувреме и се задоволи с гол преднина. Туристите все пак опитаха да отвърнат на удара, но нямаха шанс. След почивката напрежението започва да си оказва влияние, все пак Colo Colo отново по-често печелеше първите топки и задържаше умело владението на коженото кълбо. В 31-ата минута обаче Даниел Маринов центрира топката от дясно и Мартин Стефанов реализира с летящ плонж за 2:0. Попадението възхити всички дошли да гледат мача. Туристите нямаше къде да ходят вече и трябваше да се хвърлят в атака. Тимът опита да натисне и се видя, че Colo Colo могат да бъдат уязвими. „Веселите момчета“ се върнаха с пълна сила в двубоя. Пламен Пенев пусна от фаул в 36-ата минута към Ангел Павлов. Вторият веднага стреля, а играч на Туристите заблуди вратаря Германлиев и топката се оплете в мрежата. Последваха объркващи минути за Colo Colo. Туристите се опитаха да се възползват максимално, но нямаха шанс пред гола. Постепенно „Лос Албос“ отново напипаха ритъма си и за „веселите момчета“ хич не бе весело. В 46-ата минута Мартин Несторов сложи точка на спора. Той се възползва от хубав пас на Вальо Найденов по десния фланг и препарира Руневски за 3:1.

Така Colo Colo става третият носител на Купата на SPL. Миналата година шампион бе ГДБОП, а в първото издание спечели тимът на Баджанаците.

Bianchi coffee взе бронза

Тимът на Bianchi coffee спечели бронзовите медали в турнира за Купата на SPL. Тимът воден от Йордан Дончев се справи в Малкия финал срещу Младо пиво с 3:0.

Срещата на „Царско село“ започна равностойно, като и в двата отбора се усещаше разочарованието от загубените полуфинали преди седмица. Все пак „кафетата“ бяха малко по-концентрирани и успяха да открият чрез Ангел Пашкулев, който се възползва от виртуозен пас на Дени Младенов. Така завърши и първата част. След почивката отново Младенов бе в центъра на вниманието, когато подаде на Виктор Младенов, който с мощен удар препарира вратаря Рударски. Bianchi нанесе и трети удар в мача. Точен отново бе Младенов, но този път асистент бе Калин Карабов. Така Bianchi печели бронзовите медали и тимът може да бъде горд от представянето си. Същото важи и за Младо пиво, които през турнира показаха много хъс и желание на терена.