ОБЗОР КУПА

ОБЗОР Осминафинали

Карабов и компания свалиха ГДБОП от трона

Едно от най–свирепите дербита днес беше ГДБОП и Bianchi coffee. И двата отбора бяха едни от фаворитите за спечелването на купата тази година и с постоянната си игра само затвърждаваха това. В тринадесетата минута Калин Карабов откри резултата за гостите, но само няколко минути по късно Владо Иванов изравни. Така завърши и първата част. Още в началото на второто полувреме Карабов избухна с нови две попадения, което заслужено му спечели приза играя на мача. В късната четиридесет и пета минута „униформените“ успяха да се върнат в двубоя с гол на Филип Матеев. Последваха минути на нервност и играта се накъса. В една мълниеносна контраатака Виктор Младенов попари надеждите на домакините. В последната минута Иван Стоев не сдържа нервите си и беше принудително изгонен. С тази победа Bianchi coffee продължават победната си серия и очакват Paradox в следващия кръг.

Младо Пиво изненадаха Младежите

В един от най–зрелищните сблъсъци тази седмица се срещнаха Младежите и Младо Пиво. И двата отбора притежаваха нужните качества за да стигнат оне до финала тази година, но никой от тях нямаше да се даде лесно тази вечер. В Суперлигата „пивото“ бяха спечелили с убедителна разлика, но зарядът на мача днес беше много различен. През първото полувреме атаките не спираха, двата тима желаеха победата от всичко. Вратарят на домакините Гален Ненов направи чудеса от храброст за да запази вратата си суха през първата част като на няколко пъти гредите го спасиха. Бяха раздадени няколко картона за да бъдат успокоени страстите в началото на втората част, но като цяло двубоят беше коректен и до спиране на играта се стигаше рядко. В самия край на мача, в късната четиредесет и девета минута Илиян Генов се озова сам срещу вратаря и с плътен удар в горния десен ъгъл донесе победата на гостите. На четвъртфинал Младо Пиво ще срещнат отбора на Авантаж.

Авантаж скриха топката на АФК Акулите

В поредния сблъсък от осминафиналите се изправиха един срещу друг АФК Акулите и Авантаж. По пътя към купата и двата отбора сразиха много силни опоненти и самочувствието им беше заслужено високо. Борислав Стоянов откри за гостите в дванадесетата минута, но Владимир Александров върна попадението почти мигновено. Така завърши и първата част. В тридесет и третата минута Стоянов се отскубна от защитата на гостите и даде аванс на отбора си. Малко след него Георги Георгиев се възползва от грешка в тима на домакините и удвои разликата. Докрая на мача Гоергиев и Стоянов продължиха да се забавляват на терена и съответно добавиха още три гола към актива на гостите. Един на Стоянов и два на Георгиев допълниха крайният резултат до 6:1 в полза на Авантаж. С тази победа те продължиха невероятната си серия и ще очакват силния отбор на Младо Пиво в спор за последната четворка.

„Парадоксалните“ се класираха след дузпи

Още едно интересно дерби ни очакваше през неделния ден. На зеления килим излезнаха Paradox и Връбница – 1. И двата отбора бяха известни с твърдата си, но красива игра. През първото полувреме нападателят на гостите Петър Петров се отличи с две попадения. Той на два пъти успя да се отскубне и изведе отбора си напред в резултата. В началото на второто полувреме напрежението се покачи драстично и играта доста се накъса. При едно статично положение в непосредствена близост до наказателното на Връбница-1, Станимир Минчев отбеляза красив гол с топовен изстрел. В късната четиредесет и втора минута Иса Цанов успя да изравни играта и да дигне феновете на трибуните на крака. Имаше още опасни положения пред двете врати, но нито едно от тях не доведе до гол. Чакаха ни трудните и драматични изпълнения на дузпи. При тях Връбница – 1 изглеждаха по – разконцентрирани, може би заради късното изравняване на резултата. Paradox бяха категорични от бялата точка и заслужено спечелиха с 5:4.

Тигрите разгромиха Патриот

В един зрелищен мач се сблъскаха Патриот и Тигрите. И двата отбора заслужено бяха стигнали до осминафиналите след тежки двубои и бяха изключително мотивирани да спечелят днешната среща. Асен Михайлов и Веселин Ташев дадоха аванс на „котките“ още в началото, а малко преди края на първата част отново Ташев оформи класическия резултат. В двадесет и деветата минута Рали Яни Маринов върна един гол и даде надежда на отбора си. Все пак гостите бяха по – мобилизирани и упражниха сериозен натиск. Първо Михайлов и Явор Младенов добавиха две попадения към актива на гостите в тридесет и трета и тридесет и осма минута. В последните минути отново Михайлов и Николай Миланов намериха пролуки в разколебаната защита на „патриотите“ и оформиха крайното 7:1 в полза на Тигрите. „Котките“ очакват изходът от срещата между Белите София и Colo Colo.

FC Eleven Stars с гръмка победа

В късната неделна вечер се сблъскаха титаните FC Eleven Stars и Бенковски Сити. И двата отбора се представяха повече от добре в тазгодишното издание на Купата, но за съжаление на зрителите само един от двата щеше да продължи напред. Домакините нанесоха първия удар като Тони Димитров се отскубна от противниковата защита и откри резултата. Отново той две минути по късно удвои разликата и даде поводи за радост по трибуните. Звездата на гостите Неделиян Костадинов върна един гол в седемнадесетата минута и остави интригата жива. През втората част домакините играеха твърдо и рядко допускаха съперника близо до вратата си. Бенковски Сити дадоха всичко от себе си и на няколко пъти малко не им достигна да изравнят резултата. Крайният резултат беше 2:1 в полза на FC Eleven Stars. С тази победа те показаха на какво са способни и очакват следващия си съперник с голям интерес.

Colo Colo сразиха Белите София в страхотно дерби

Несъмнено един от най – чаканите мачове беше Белите София срещу Colo Colo. Това бяха едни от фаворитите за купата, но късметът при жребия определи те да се срещнат прекалено рано в турнира. Първите минути преминаха изключително равностойно, но поради липси в състава на домакините те започнаха да играят по – нехайно в защита, което им изигра лоша шега. Даниел Маринов и Иван Иванов в двадесетата и двадесет и първата минута дадоха аванс на гостите, а в последната минута на първата част Мартин Стефанов направи резултата класически. В началото на второто полувреме Цветан Трайков увеличи разликата в полза на гостите, Мартин Миладинов и отново Иванов направиха резултата абсолютно разгромен. Един от най – постоянните играчи на Белите София Банко Механджийски вкара едно почетно попадение, но то не беше достатъчно да застраши съперниците. С тази победа Colo Colo се класират напред и очакват с нетърпение следващия си опонент.

„Веселите момчета“ свалиха комунизма от власт

В един невероятно атрактивен сблъсък се изправиха един срещу друг ФК Туристите и АФК Бай Тошо. И двата отбора се славеха по терените с динамичната си и красива игра, което несъмнено им носеше успехите до момента. Владислав Владимиров отбеляза първото попадение в шестата минута, но Кирил Джомано почти мигновено изравни. Малко преди края на първата част Тео Баев завърши прекрасна комбинация на домакините с красив диагонален удар. В началото на втората част Пламен Пенев увеличи аванса на „веселите момчета“ , а малко след него Симеон Димитров с невероятно красив гол увеличи разликата. В тридесет и петата и тридесет и шестата минута Младен Гергинов и Баев подпечатаха победата на домакините. В края на срещата Борислав Фусков и Цветан Кръстев върнаха две попадения, но отново Пенев попари надеждите им и оформи крайното 7:3 в полза на ФК Туристите. „Веселите момчета“ ще се срещнат за пореден път с FC Eleven Stars на четвъртфиналите, което по всяка вероятност ще бъде едно невероятно зрелище.