Huawei спря Патриот в голов трилър с 6:6

Всички обзори от 20 Кръг

Патриот и Huawei бе един от любопитните мачове в 21-я кръг в SPL1. „Патриотите“ изживяваха страхотни седмици и се доближиха максимално до челото. Днес те искаха да продължат силното си представяне срещу Huawei. „Мобилните“ също показват израстване от началото на 2019 година и вече затрудняваха всеки тим. Срещата предвещаваше драма, но дали някой е очаквал чак такъв трилър? Още в началото Мартин Попов – Кмета откри за Huawei в 3-ата минута с хладнокръвно изпълнение, но Антонио Тенев възстанови равенството в 11-ата минута. Равностойната игра на терена радваше публиката, а головите атаки не спираха. При една от тях Владимир Ангелов отново даде аванс на „мобилните“, но Патриот натисна и отново изравни чрез Станислав Воденичарски. Той напредна в 17-ата минута, мина защитник и стреля неспасяемо в скобата зад вратаря Захари Ангелов. Тепърва обаче нещата щяха да стават горещи. Кмета даде нов аванс на Huawei, но Патриот нанесе ключови удари в края на полувремето. Юношата на Славия и Тотнъм Рали Яни Маринов изравни за трети път, а Тенев точно преди почивката даде аванс на Патриот за първи път в мача. Така дойде и почивката. След нея Huawei показа характер и изравни отново чрез Попов в 30-ата минута. Само две по-късно отново той изведе Huawei напред в резултата. А след това Ангелов направи 6:4 в полза на „мобилните“. Този удар разклати самочувствие на Патриот, но не за дълго. Александър Нацков намали резултата, а Маринов успя да изравни в 42-ата минута. До края сили на останаха и на двата тима да стигнат до ключовите три точки и резултатът остана равен – 6:6 в голов трилър.