Хеттрик измъкна Реал Суходол в дербито с АФК Бай Тошо

Обзор на всички мачове от първия кръг за Купата на SPL

Отборът на Реал Суходол спечели голямото дерби в група I за Купата на SPL. Противник бе добре познатия им тим на АФК Бай Тошо. Суходолци победиха с 3:2, а големият герой бе Мартин Ангелов, който заби хеттрик. За „комунистите“ точни бяха Кирил Артъчки и капитанът Даниел Васев.

Както в повечето си двубои, Реал стартира по-добре от опонента си. Още в 8-ата минута те вече бяха напред в резултата. Александър Тодоров разсече защитата на „белите“ с невероятен пас, който стигна до Мартин Ангелов, а той от своя страна направи безпомощен Мартин Асенов. Срещата продължи да се развива на високи обороти, но до повече голове през първото полувреме не се стигна.

Равностойната игра цареше на терена и през втората част. Все пак една идея по-добре стоеше отборът на Реал Суходол. Това даде резултат в 39-ата минута. Любомир Николов получи извеждащ пас и успя да прехвърли вратаря, а точно преди да я вкара, Мартин Ангелов бе избутан в гръб от Цветан Кръстев-Магьосника и Христо Пейнов свири дузпа. С изпълнението се нагърби фаулираният Ангелов, който бе безкомпромисен от бялата точка. Последните минути станаха още по-интересни, защото „комунистите“ върнаха едно попадение. Дейвид Арабаджиев открадна топка в центъра на терена, а Кирил Артъчки бе точен отблизо. Още в следващата минута обаче мераците на Бай Тошо бяха охладени отново от Мартин Ангелов. Той оформи хеттрика си с попадение, което може да се определи и като късметлийско. Малко преди последния съдийски сигнал Даниел Васев се ориентира най-добре в наказателното поле и вкара за 3:2. Последните минути в мача бяха доста напрегнати, но резултатът не се промени.