Гросмайсторско реми между Красно село и Реал Суходол

Всички обзори от 26 Кръг

Дербито в последния кръг на SPL противопостави двата лидера в класирането. Красно село и Реал Суходол бяха с равни точни и само няколко фаула повече на „кварталните“ даваше предимство на суходолци. Сега залогът бе голям, особено преди плейофите. Мачът стартира с лек превес на Реал Суходол и предвид сериозните липси в тима на Красно село. Но до голове не стигна, а това изравни играта. Към края на полувреме красноселци дори откриха резултата. Точен бе Стоян Огнянов в 21-ата минута. Радостта на тима обаче бе кратка, тъй като Станой Бранков изравни само минута по-късно. Второто полувреме също бе много интересно и тактическата битка продължи. Този път обаче Реал Суходол взе превес чрез Любо Николов в 34-ата минута. Тимът владееше инициативата, но Красно село нямаше да се предаде и Андрей Попов изравни след страхотна солова акция. До края двата тима бяха предпазливи и повече се пазеха от загубата. Закономерно, мачът завърши 2:2, а интригата остава за плейофите.