Грък спаси Младо пиво в последната секунда

Всички обзори от 27 Кръг

Дербито на втория кръг от плейофите противопостави Младо пиво и Colo Colo. Мачът бе от много ключово значение за челото в класирането на Суперлигата. Срещата стартира равностойно, като и двата гранда не предприемаха рискове. Постепенно обаче „лос албос“ наложи своето превъзходство и взе аванс чрез точен удар на Иван Иванов в 17-ата минута. Това бе и единственият гол до почивката. След нея Colo Colo нанесе втори удар, отново чрез Иванов. Младо пиво обаче отговори мигновено чрез Илиян Генов. „Пивото“ продължи да търси обрата, но „лос албос“ бе много опасен на контри. При една такава атака Иван Иванов оформи своя хеттрик за 3:1 в 40-ата минута. Младо пиво обаче не се предаде, въпреки че „лос албос“ затвориха постъпите си към вратата. След като Венци Ангелов не можа да хване хубаво удар на Генов, Миро Стаменов върна интригата в мача. Така се стигна до последната минута в двубоя. Младо пиво спечели корнер и след пас назад включилият се гръцки страж от остров Наксос – Никос Стамулис изравни резултата и хвърли в екстаз всички от „пивото“. Така мачът завършва 3:3, а интригата остава.