Готинягите върнаха АФК Чуковете в мините

Всички обзори от 11 Кръг

Едно от най–големите дербита за този кръг беше АФК Чуковете срещу Готинягите. Двата отбора бяха с еднакъв актив от точки преди двубоя и само победителят щеше да се приближи достатъчно близо до лидерите в класирането. Павел Матеев откри резултата за гостите в петата минута, но в осемнадесетата Даниел Васев изравни. Малко преди сигнала за почивката отново Матеев изведе „готините“ напред. Втората част бе по–бавна и не станахме свидетели на нови попадения до късната четиредесет и първа минута, когато бе дадена дузпа за гостите реализирана от Виден Радованов. „Миньорите“ рухнаха след този гол и позволиха да бъдат преодолени още два пъти, виновниците бяха Георги Николов и Бисер Вричев. Така беше оформен крайният резултат 5:1 в полза на Готинягите, които след тези три точки се приближиха на само две от лидерите. АфК Чуковете допуснаха втората си загуба от началото на сезона.