Готинягите укротиха Лисиците

Всички обзори от 23 Кръг

В може би най-любопитния мач от 23-я кръг в SPL Лисиците излязоха с много хъс срещу лидера Готинягите. „Готините“ обаче бяха фаворит дори без голямата си звезда в нападение Павел Матеев, който караше неуспешни проби в Чехия. Но объркването в редиците на „готините“ даде възможност на Лисиците да вземат ранен аванс. Георги Николов бе точен в 5-ата минута, но Михаил Марков изравни бързо в 6-ата. Последваха нови силни минути за Лисиците и Ники Николов поведе своите напред в резултата. Летящият с топка в крака Бисер Вричев обаче изравни резултата в 23-ата минута. А точни преди полувреме Ники Николов се превърна от герой в антигерой след като нелепо простреля собствения си вратар Иван Узунов. През второто полувреме Лисиците постепенно започнаха да нападат по-масирано, за да изравнят. Това отвори пространства за бързия Михаил Марков, който направи 4:2 в 35-ата минута. Все пак Лисиците имаха надежди след гол на Жоро Николов 45-ата минута. Те обаче бързо бяха охладени от Бисер Вричев, който сложи точка на спора малко след това. Готинягите продължават с курс към титлата, докато за Лисиците целта ще бъде място в Топ 6 или защита на спечелената Малка купа от миналия сезон.