Готинягите нанесоха първа загуба на Връбница

Всички обзори от 14 кръг

Връбница-1 се изправи срещу Готинягите в дербито на кръга от SPL2. Двубоят започнаха по-добре „готините“, които успяха с много желание да взета превес над лидера в класирането. Тимът набързо поведе с 2:0. А точни бяха Бисер Вричев и Виден Радованов. Връбница усетиха, че нещата отиват на зле и моментално реагираха. Кой друг ако не капитанът Петър Петров намали резултата. Последваха обаче нови силни минути за Готинягите и Радослав Вишанов направи 3:1. Връбница нямаше да остави нещата така. Петър Петров отново намали в 12-ата минута, а две минути преди почивката той оформи своя хеттрик. Петров вкара зверски дузпи за 3:3 и при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

След нея Готинягите стегнаха редиците в защита и не позволяваха на Връбница да създаде чисти положения. „Сините“ пък успяха и да се възползват от една от мълниеносните си контраатаки. Вричев бе точен в 32-ата минута. От тук до края Връбница се опита масирано да атакува, но защитния вал на Готинягите си вършеше чудесно работата. Точката на спора сложи капитанът на Готинягите Павел Матеев с попадение в 40-ата минута. Така Готинягите нанесоха първа загуба на Връбница от началото на сезона.