Готините строшиха уискито на „амигосите“

Всички обзори от 18 Кръг

В готин мач от 18-я кръг в SPL1 Готинягите се изправиха срещу Сбогом Гринго. Срещата бе с голям залог и за двата отбора. Готинягите водеха люта битка за титлата в първенството и не трябваше да си позволяват грешки стъпки. „Амигосите“ пък бяха жадни за успех след няколко неубедителни представяния в последно време. Срещата стартира равностойно с лек превес на „готините“, но постепенно и Сбогом Гринго започна на напипва своя ритъм. Трябва да се отбележи, че „амигосите“ бяха без смяна, тъй като седмият им играч „заключи от високо“ възможността да дойде в последния момент, заради непредвидени обстоятелства. Така нещата вървяха спокойно до 21-ата минута, когато мачът се отпуши с гол на Цецо Кръстев. Малко след това обаче Виден Радованов изравни с хубав плътен удар покрай слисания Христо Милев – Звяра. Мениджърът и лидер Павел Матеев пък бе на точното място в точното време минута пред почивката, за да обърне резултата в полза на „готините“. Но Кръстев, по известен като Дон Цеци, отново напомни за себе си и изравни преди съдийския сигнал за пауза. След почивката мачът продължи да върви гол за гол. Виден Радованов направи 3:2 в 28-ата минута, но Ники Бояджиев разстреля стража Стоян Пишев секунди след това за 3:3. „Амигосите“ взеха нещата в свои ръце в тези минути. Гринго взе солиден аванс след нови две бомби – на Камен Цветанов и Димитър Пенев. Така резултатът стана 5:3 в тяхна полза. Готинягите обаче нямаше да се предадат и Павел Матеев намали в 34-ата минута. „Амигосите“ опитаха да намалят темпото и да запазят преднината си, но „готините“ имаха свежест и натискът им се усилваше с всяка изминала минута. И логичното се случи след 44 минути игра, когато Здравко Крумов прониза Звяра от воле за 5:5. Сбогом Гринго бяха объркани, а Готинягите окрилени като от енергийна напитка, която върви с уиски. Те се възползваха от тази ситуация на терена и Павел Матеев донесе победата в 48-ата минута, след като остана непокрит в наказателното поле на „амигосите“. Така Готинягите печелят ключови три точки в битката за върха. Поуките и сухото гърло обаче ще останат за „амигосите“.