Голов трилър и първа победа за МЕД ЛОГ

Всички обзори от 5 Кръг

Съботната вечерна сесия от програмата на SPL2 противопостави два тима с много атакуващ и зрелищен стил – МЕД ЛОГ и ГДБОП 2. Шоуто на „Царско село“ бе гарантирано. То започна с рецитал на „униформените“. Ицо Павлов откри за тима си в 8-ата минута. Малко след Кико Каландадзе реализира истинско бижу прехвърляйки вратаря на МЕД ЛОГ Иван Нинов. Асистенцията на Любо Милошев също бе от световна класа, а зрителите ахнаха от изпълнението. Дубълът на ГДБОП продължи и да мачка и дойде ред на бижуто в атаката на тима Мартин Соколчев да се разпише. МЕД ЛОГ постепенно се съвзе след проспаните първи минути. Ники Илиев хладнокръвно върна един гол преди почивката, но Павлов отново направи разликата 3 гола – 4:1. След почивката дъждът от попадения продължи. Любо Милошев надхитри вратаря Нинов за 5:1, а в ответната атака другата осмица Стефан Петков вкара за 5:2. Автогол на Генков обаче утежни задачата на МЕД ЛОГ, който вече изоставаха с 2:6. Последваха обаче уникални минути за момчетата на Любо Шутилов, който буквално преобърнаха мача с главата надолу. Ивайло Коев, страхотен гол на Борислав Стоянов и още две попадение на Петков доведоха нещата до 6:6. А за Генков се реваншира за автогола си и поведе МЕД ЛОГ към победата. ГДБОП обаче не бе тим, който току така да остави нещата и Каландадзе отново изравни 7:7. Последният щрих от този трилър нанесе Стефан Петков, който успя много красиво да прехвърли вратарят на „униформените“ в този мач Филип Матеев за крайното 8:7. Така МЕД ЛОГ отлепиха с първа победа в лигата. ГДБОП 2 пък продължава да обиграва отбора си и пробва нови неща, напипвайки правилния ритъм за първия отбор.