ГДБОП счупи каръка с 4:2 над Младо пиво

Всички обзори от 22 Кръг

Дербито на 22-я кръг в Суперлигата противопостави два от тимовете с най-големи амбиции – Младо пиво и ГДБОП. „Белите“ от „пивото“ водеха люта битка за титлата и със сигурност не искаха да губят точки срещу „униформените“. Любо Милошев и компания обаче бяха в ужасяваща серия от 5 поредни загуби, която ги отдалечи от върха и само успех в събота вечер на „Царско село“ щеше да върне надеждите на тима поне за място в Топ 3. Срещата стартира равностойно като двата тима дебнеха за грешка за противника. Така допуснаха първи ГДБОП и Николай Петров с безпощаден удар откри за Младо пиво. ГДБОП обаче постепенно започна да се съвзима и Иван Стоев изравни след късо подаване от пряк свободен удар в 11-ата минута. „Униформените“ стояха по-добре на терена през тази първа част, като тимът атакуваше умело и рационално. Атаките на Младо пиво бяха някак беззъби и противникът усети това. ГДБОП поведе в 20-ата минута след точно изпълнение на Валентин Стоев, а при този резултат 2:1 дойде и почивката. След нея нещата на терена се промениха, като Младо пиво започна да играе малко по-добре и да поглежда по-смело към вратата на „униформените“. Като хиена обаче Мартин Соколчев овладя по много красив начин един пас на стоманата в защита Кико Каландадзе в 35-ата минута. Магьосника залъга с тяло и оплете топката за 3:1 в полза а ГДБОП. Тимът се прибра и до края на мача действаше на контраатаки. Илиян Генов се опита да вдъхне кураж на своите и се наемаше да организира всяка атака на Младо пиво. Но тази защитата на ГДБОП бе непробиваема. Все пак именно Генов намери пролука и минута преди края върна надеждите на Младо пиво след точен удар с левия крак. Но хвърлили всички сили напред и няколко секунди след това една грешка се оказа фатална за „пивото“. ГДБОП успя да си осигури трите точки след гол на Иван Стоев.