ГДБОП развали лошата си серия срещу СЗК

Всички обзори от 11 Кръг

Голямото дерби на уикенда противопостави старите познайници ГДБОП и СЗК Юнайтед. Както и през миналата година, двата отбора бяха един след друг в класирането и тази среща бе от изключителна важност за тях. В срещите им до момента обаче винаги победител беше излизал СЗК Юнайтед и „униформените“ бяха решени да развалят тази лоша серия. Филип Матеев, Димитър Шаламанов и Владимир Иванов вкараха светкавични три попадения за домакините през първото полувреме и направиха задачата на гостите много трудна. Минута преди почивката Никола Манолов върна едно попадение и даде надежди на съотборниците си, че могат да обърнат резултата. ГДБОП показаха сериозна дисциплина и невероятна игра в защита и не позволиха на миналогодишните шампиони да отбележат повече попадения. В края на срещата Матеев и Шаламанов довършиха съперниците си и направиха резултата разгромен. Крайният резултат беше 5:1 в полза на „униформените“ като така те вече се доближиха изключително близо до лидерите в класирането, а СЗК Юнайтед паднаха до шеста позиция.