ГДБОП полетя с Купата на SPL

Всички обзори от Купата

Дългоочакваният финален сблъсък в турнира за купата на SPL бе факт, а един срещу друг се изправиха ГДБОП и ФК Торнадо 2013. Преди мача бе изписано доста за двубоя, а сега бе време да се определи и победителя. Двубоят започна с футбол от най-висша класа като и двата тима не отстъпваха нито педя терен на съперника си. В мача изобилстваха и нарушенията имайки предвид от залога. При едно такова обаче в наказателното поле на ГДБОП, главният рефер на мача Христо Пейнов непоколебимо посочи бялата точка. Зад топката застана таранът на Торнадо Атанас Иванов, който с премерен удар оплете коженото кълбо под плонжа на вратаря Христо Павлов. Така „тайфуните“ взеха превес в резултата. След гола ГДБОП опитаха натиск, но съперникът им устоя и полувремето завърши при резултата 1:0. След подновяването на играта „униформените“ влезнаха доста мотивирани и резултата не закъсня. За радост на многобройните им фенове дошли да ги подкрепят Крис Йонев – Бразилчето изравни в 28 минута. Така ремито отново бе факт. Всичко започваше отначало, а обстановката на терена вреше и кипеше. Реферът Пейнов успокояваше страстите с картони, но това не спря състезателите от разправии и груби влизания.

Така след спречкване бяха изгонени Атанас Иванов от Торнадо и Христо Павлов от ГДБОП, които имаха задочен спор свързан с дузпата през първата част, където Иванов надделя. Двата тима трябваше да доиграят срещата с по 5 човека, а до края на мача футболът бе леко казано развален от непрестанните спирания на играта и груби фаулове. Двубоят завърши при равенство 1:1 и всичко трябваше да се реши с рулетката на дузпите. Под рамката за ГДБОП застана железният защитник Кристиан Каландзазе в отсъствието на изгонения Павлов, а за Торнадо Иван Симеонов. За „униформените“ бяха точни Йонев, Стоев и самия Каландзазе, а пропуск направи Шаламанов. За Торнадо пропуски направиха Мартин Арсов, Гафилов и Кьосев, а единствено точен бе Велизар Иванов. Този развой прати купата в ръцете на ГДБОБ, а за Торнадо останаха сребърните медали и чудесното им представяне в турнира.