ГДБОП изцапа Белите

Всички обзори от 16 Кръг

В поредното дерби от 16-я кръг в Суперлигата един срещу друг се изправиха мощните отбори на ГДБОП и Белите София. До момента двата тима имаха две срещи в SPL, като „униформените“ печелеха и то с разлика. Белите обаче винаги са давали сериозен отпор на своя противник. А в същото време те бяха победили и лидера ВМВ и самочувствието им бе високо. Още повече – Кристиян Живков се завърна след отсъствие по щастлив повод. Срещата стартира с равностойна игра, като ГДБОП не искаха да се хвърлят в неспирни атаки, за да пестят своите сили. „Униформените“ имаха кадрови проблеми. Но това никога не ги е затруднявало и маестрото Мартин Соколчев откри резултата в 15-ата минута. Белите постепенно напипаха своя ритъм и именно Живков изравни две минути преди почивката, засичайки перфектен пас на Банко Механджийски от корнер. При 1:1 завърши и първото полувреме. В началото на втората част Белите показаха завидно самочувствие, раздвижиха се по терена и вторият гол не закъсня. Негов автор стана Веско Стоянов. Нещата добиваха заплашителен вид за ГДБОП, но те отново доказаха, че са най-силни, когато са притиснати до стената. В 36-ата минута Любо Милошев забоде неспасяемо топката под гредата за 2:2. Но хиксът не устройваше „униформените“, които включиха на скорост, уверени след изравнителния гол. И започнаха да комбинират с нечовешка прецизност и хирургическа точност. След 42-ата минута ГДБОП хвана здраво юздите в мача и Милошев бе над всички като реализира цели три нова гола със завидно хладнокръвие. А между другото и Валентин Стоев реализира някъде там, а с това и тимът му да си заслужи успеха, който със сигурност ще върне самочувствие на „униформените“. Белите София отново изиграха силен мач, но днес нямаше как да грабнат трите точки. Но за разлика от есенния дял, в тима се забелязва сериозно пробуждане, което със сигурност е лоша новите за бъдещите им противници.