ГДБОП и FC Eleven Stars пренаписаха историята на SPL

Всички обзори от 2 кръг

Едно от дербитата на втория кръг в Суперлигата противопостави старите познайници ГДБОП И FC Eleven Stars. Двубоят, който се игра в неделя вечер на „Царско село“ се очакваше с огромен интерес, а и доста публика бе дошла да гледа зрелището на терена. А още преди мача се усещаше, че в този сблъсък ще се случи нещо специално. Двубоят стартира с равностойна игра, като и двата тима знаеха силните и слабите страни на своя опонент и не се хвърлиха директно в атака. Постепенно сребърният медалист от миналата година ГДБОП установи лек превес през първото полувреме. „Униформените“ водени днес от Кристиян Каландадзе се прибраха леко, за да издърпат съперника напред, което да доведе до техни бързи контраатаки. ГДБОП постигна своята цел, но стражът на FC Eleven Stars Александър Йорданов извади невероятни неща. Междувременно няколко тупалки на Тони Йорданов от страна на FC Eleven Stars бяха блокирани или от защитата на „униформените“ или от стража Христо Павлов. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0. След подновяването на играта картинката не терена не се промени много. FC Eleven Stars се опитваше да установи натиск, но така и не успя истински да притисне ГДБОП. А Христо Павлов бе непробиваем. Мартин Соколчев и колегите му в атаката на ГДБОП пък бяха спирани всеки път от Александър Йорданов. Така времето напредваше, но гол така и падаше. В последните минути Тони Йорданов от FC Eleven Stars получи втори жълт и съответно червен картон. Така минаха 50 минути без гол на мач по мини футбол. Нещо, доста рядко, доста трудно постижимо! И нещо, което се случи за първи път в тригодишната история на SPL.