Два гола за минута пратиха Акулите на върха

Всички обзори от 25 Кръг

Дербито на 25-я кръг в SPL1 противопостави два от лидерите в класирането. Готинягите и Акулите не ги интересуваше нищо друго освен победата, която щеше да е от ключово значение точно преди плейофите. Мачът започна спокойно, като и двата тима гледаха да не объркат нещо в защита и бяха зарязали атаката. Постепенно обаче Акулите напипаха своя ритъм и започнаха да градят опасни атаки към Страцимир Стайков. При една от тях Йордан Атанасов успя да откри резултата в полза на Биролом. Само няколко секунди след центъра Радомир Иванов рита топката с голяма сила по земя и тя мина под крака на Стайков за 2:0. Този шок за Готинягите си оказа влияние и тимът бе доста объркан в следващите минути. Акулите обаче не искаха да рискуват и се прибраха в защита. Все пак в края на полувремето Йордан Герджиков добута една топка и върна своите в дербито. През втората полувреме Акулите отново имаха инициативата, а атаките на Готинягите бяха епизодично, но и опасни. Времето течеше и голове на падаха. Акулите се прибраха да пазят крехкия си аванс, а Готинягите се хвърлиха здраво напред. Този път обаче те нямаха и шанс и резултатът си остана 2:1 за Акулите, които отново излизат на върха в класирането. За Готинягите остана успокоението, че имат още доста мачове срещу конкурентите, в които могат да наваксат изоставането си.