„Чековете“ надхитриха Лисиците

Всички обзори от 17 Кръг

В ранния приятен съботен следобед в пореден сблъсък от 17-я кръг в SPL1 един срещу се изправиха Q-check и ребрандирания тим на Лисиците. Срещата щеше да даде отговор на въпрос в криза ли са „чековете“ и ще успеят ли Момчил Христов и компания да се доближат още повече до лидерите в таблицата. Мачът почна с леко дебнене от двата тима. Въпреки че те вече изиграха две срещи през сезона. Лисиците спечелиха с убедителното 7:0 през есента, а преди по-малко от два месеца двата тима се изправиха и за Купата на SPL, където победата отново дойде за тима Момчил Узунов с 2:1. Сега нещата бяха подобни. Лисиците хитро държаха повече топката и това им се отблагодари. Радо Манолов откри резултата в 12-ата минута, хвърляйки в екстаз всички в тима си. Постепенно обаче Q-check изравни играта и логичното се случи – новата перла в селекцията на „чековете“ Георги Добрев доказа, че вече се аклиматизира след като дойде след Нова година в тима, като изравни. Пасът бе на Владо Иванов, който мъдро му пусна в коридор от фаул. Равенството обаче не се запази дълго след като Лисиците поведоха за втори път – сега чрез Велизарий Бабански, който умело засече пас на бързоногия Тони Тасков. При 2:1 завърши и първото полувреме. Подобно на мача за Купата, Лисиците искаха победата, а резултатът упорито си вървеше същия. Но Ивайло Преславски бе на друго мнение. Той попадна в прегръдките на своите авери в 38-ата минута. Шокът за Лисиците не бе малък и оказа влияние върху играта на тима, която стана повече от разсеяна. На обратния полюс бяха „чековете“. Те усетиха, че това е техният момент и го сграбчиха здраво, чрез Жоро Добрев, който реализира втория си гол в мача и донесе трите точки за Q-check. Победа, която момчетата на Ники Калчев със сигурност ще помнят дълго. Този път Лисиците нетипично за тях бяха надхитрени, но ще видим какво ще извадят от ръкава Момчил Узунов и компания в следващия мач.