Бялата лавина помете и патриотите

Всички обзори от 18 кръг

В мач от програмата на SPL2 Белите София посрещнаха коравия тим на Патриот. Мачът започна с превъзходство на Белите, което бе материализирано още в 5 минута от фамозния Боби Гласков. Надмощието на домакините се потвърди с още едно попадение дело на Бенов в 19 минута. Така първата част премина изцяло под диктовката на Белите и тимът на Патриот не успя да противодейства по никакъв начин. След почивката ситуацията на терена не се промени. Димитров и Стоянов вкараха за да стане резултатът 4:0. До края на мача оставаха 10 минути, които бяха изпъстрени с попадения.

Патриотите се посъбудиха с две попадения на Иван Иванов което неминуемо дигна духа на тима и апетита му да търси поне хикса в двубоя. Бенов от Белите обаче охлади съперника с нов гол правейки резултата 5:2. В 49 минута гостите отново намалиха с нов гол на развихрилият се Иванов, но това бе прекалено недостатъчно, за да разколебае Белите, които от своя страна затвориха мача с гол в 50 минута на Стоянов. Така Белите софия остават едноличен лидер и протягат ръце към купата, а Патриот продължава да гледа напред в плейофната война.