Бяла десетка за „чековете“

Всички обзори от 21 кръг

Q-check и Белите София кръстосаха шпаги в плейофния кръг от програмата на SPL2. Абсолютен фаворит в мача бяха славистите, които все още не бяха допускали загуба през сезона. Успех за тях щеше да ги доближи сериозно до предсрочно спечелване на титлата. Q-check пък бе заявил желание да се опълчи на именития си съперник и ако може да измъкне нещо от мача. Но се оказа, че разликата в класата е огромно и единственото, с което „чековете“ можаха да се измъкнат бяха по-малкото голове. Мачът започна със серия от пропуски за Белите София.

Те се отпушиха чак в 21-ата минута, когато Боби Гласков откри. Така завърши и полувремето. Но през втората част славистите настроиха мерника си. И успяха да вкарат цели 9 гола. Пет от тях бяха дело на Кристиян Димитров, два добави Веселин Стоянов, а по един път точни бяха Кристиян Живков и Вилизар Бенов. За съжаление на „чековете“, те не успяха да се разпишат във вратата на Николай Тенев, въпреки че имаха възможности да го сторят. Така Белите взеха победата с убедителното 10:0 и вече потриват ръце за титлата.