Бял шампион в SPL2

Всички обзори от 22 кръг

Белите София се изправиха срещу Carrera в мач, който можеше да осигури на тима титлата в SPL2. Това обаче щеше да се случи само при победа. Именно за това славистите бяха пределно мотивирани да я постигнат. Боби Гласков откри резултата в 9-ата минута след тупалка. Но „сивите“ доказаха, че да играят красив и продуктивен футбол им е в кръвта. Само 2 минути след това Илия Виденов изравни резултата. Гласков обаче бе над всички в 13-ата минута, когато направи резултата 2:1. А до края на полувреме Белите вече можеха да дишат доста спокойно. Първо Кирил Иванов си вкара автогол, а секунди преди почивката Вилизар Бенов покачи на 4:1.

След подновяването на играта Белите играеха внимателно и предпочетоха да се лишат от вихрени атаки за сметка на защитата си. И това им се получи, тъй като Carrera не можа да вкара повече до края на мача. Точката на спора сложи Кристиян Живков с попадение в 46-ата минута. Така Белите спечелиха с 5:1, но по-важното за тях е, че си осигуриха титлата в шампионата 2 кръга преди неговия край.