Bombeta изхабиха мастилото на „поетите“

Всички обзори от 27 кръг

Плейофите в SPL1 стартираха с гръм и трясък. Сред всички дербито, които се играха в изминалия уикенд, може би най-емоционалното между тимовете на АФК Вазов и Bombeta. Срещата бе директна за третото място в лигата и бронзовите медали. Преди мача „поетите“ имаха крехко предимство от точка пред „бомбите“. Двубоят стартира добре за „сините“, които откриха чрез Александър Тодоров. Голаджията изигра последния си мач за сезона с екипа на Вазов, тъй като ангажименти извън столицата ще му костват участие до края. Попадението обаче на стресна „бомбите“, които изравниха играта през първата част и имаха шансове на изравнят. Това обаче не се случи. Вазов също можеше да удвои аванса си, но не сполучи. Така при 1:0 за „поетите“ двата тима починаха 5 минути.

След подновяването на играта страстите на терена се нажежиха до червено. Bombeta не бяха се предали и в 35-ата минута Виктор Илиев изравни резултата. Но минута по-късно Андриян Кръстев накара феновете на Вазов да избухнат като наниза второ попадение. „Бомбите“ обаче бяха по-остри в атаките си и Цветелин Цветанов отново възстанови равенството. Това се случи в 38-ата минута. Хиксът определено не устройваше Bombeta, които се хвърлиха да печелят мача. И го направиха. Неудържимият Виктор Илиев с два гола в 42-ата и 46-ата минути донесе така ценните три точки за „бомбите“. Така Bombeta вече е на трето място в подреждането с 2 аванс през Вазов. Все пак до края на плейофите има още доста мачове и всичко може да се случи.