Боен вик за викингите за първа победа в SPL2

Всички обзори от 7 Кръг

ФК Викинг и Ugo Delivery се изправиха един срещу друг в любопитен мач от 7-я кръг в SPL2. „Жълтите“ все още търсеха първата си победа през сезона, а „пицарите“ очакваха трите точки с нетърпение, за да могат те да се изкачат в челото на таблицата. Мачът стартира силно за Ugo и Боби Валенцов откри за тима си в 5-ата минута. Но Ивелин Делчев изравни за Викинг в 8-ата минута. До почивката Ugo взе нова преднина в резултата, отново чрез Валенцов. През втората част обаче Викинг стабилизира изявите си. Играта на тима стана доста подредена и атаките на тима носеха сериозна опасност. И Ивелин Делчев избухна с още три гола и така обърна мача – 4:2 до 41-ата минута. Ugo нямаше да се предаде и Явор Михайлов върна совите в мача след 47 минути игра. Накрая обаче Викинг затвърди победата си. Това стана след автогол на Карен Сардарян и попадение на Мирослав Димитров.