Блестящ Керемдчиев разплака Готинягите

Всички обзори от 21 Кръг

Готинягите се изправиха срещу набралия последно време висока скорост тим на Huawei в търсене на три точки в битката за титлата в SPL1. Мачът обаче не стартира добре за Павел Матеев и компания след Мартин Попов – Кмета откри в 6-ата минута. Постепенно тимът на Готинягите се окопити и изравни чрез маестрото Георги Николов в 14-ата минута. Но до почивката „мобилните“ нанесоха нови два удара, които изобщо не бяха случайни, а плод на силната им игра. Точни бяха Владимир Ангелов и Владислав Робев. Но минута по-късно Павел Матеев като хиена изчака правилния момента, за да нанесе удар, който магически мина през защитниците на Huawei за 2:3. След почивката Готинягите се хвърлиха в неспирни атаки, за да обърнат мача. Те обаче не бяха питали вратаря на Huawei Христо Керемдчиев, който тази вечер бе повече от блестящ. Стражът успя да спаси и невъзможното, за да остави своите напред в резултата. За капак Жоро Николов изпорти и дузпа след 40-ата минута. Отчаянието в състава на Готинягите си лечеше много. Нещастието им тази вечер продължи и в 43-ата минута, когато Здравко Крумов си отбеляза автогол, а в последната минута Павел Тодоров оформи крайното 5:2 за Huawei.