Благо дебютира със стил в Суперлигата

Всички обзори от 18 Кръг

В неделния следобяд дойде време за едно от големите дербита в Суперлигата. FC Eleven Stars и ГДБОП винаги правят спиращи дъха мачове и буквално са два от тимовете, които пишеха историята на SPL. Така стана и есента, когато двата тима изиграха първият мач в лигата завършил без голове – 0:0. Сега, нещата се очакваха да бъдат още по-интересни, тъй като за FC Eleven Stars дебютира бившият национал Благой Георгиев. С усмивка на лице, Благо се пусна за „звездите“ за победа, но и с респект към именития си съперник. Мачът започна с много красиви комбинации и отигравания. „Звездите“ нанесоха първият удар в двубоя. Точен бе Георги Недялков в 10-ата минута, но веднага след това правещият уникален мач Филип Матеев изравни. Отново Недялков върна преднината на FC Eleven Stars. Никой обаче не бе питал Матеев и той отново изравни – 2:2 след 14 минути и блестящи попадения. В 21-ата минута Благо Георгиев блесна с тупалка за 3:2. Така завърши и полувремето. А след почивката Недялков оформи хеттрика си за 4:2. ГДБОП показа класа, а най-вече и характер. Филип Матеев отново успя да вкара с ново бижу в 27-ата минута. След това на сцената се появи и маестрото Мартин Соколчев. Нападателят показа на именития си съперник Благо Георгиев, че и той я може тази игра. Марто се разписа в 32-ата и 44-ата минути, когато обърна резултата в полза на „униформените“. Но в края мача Георгиев показа класата си и наниза две попадения и донесе трите точки за „звездите“. Така FC Eleven Stars този път спечели срещу ГДБОП, а мачът бе един от най-красивите и интересни за целия сезон в SPL.