Биролом шокира СЗК

Всички обзори от 11 кръг

Непобеденият до момента тим на СЗК Юнайтед посрещна амбициозните момчета от ФК Биролом. Мачът започна с много равностойна игра като за да падне първото попадение бяха необходими 18 минути. Голът бе на сметката на „бирите“, а точен бе Мартин Попов. Две минути по-късно отново Попов направи безпомощен стража на домакините покачвайки на 2:0. Домакините се съвзеха и върнаха един гол чрез Манолов. Тогава обаче отново страхотният Попов прониза мрежата на съперника и оформи резултат на полувремето – 3:1.

След почивката тимът на СЗК даде сериозно предизвикателството и намали с гол на Цветомир Попов. Развихрилият се Марто Попов от Биролом обаче отново попари съперника с нов гол. До края остана време само за още едно попадение за тима на СЗК дело на Стаменов. Така бироломци нанесоха първата загуба за тима на домакините и поднесоха голямата изненада на кръга. Загубата свали СЗК от върха като „сините“ вече заемат второто място за сметка на ГДБОП. Биролом продължава възхода си и гледа към челната тройка.