„Бирите“ с късна драма

Всички обзори от 12 Кръг

Най–оспорваното дерби през този кръг беше Летящите Холандци срещу ФК Биролом. Двата отбора бяха с приблизително равен актив от точки и победата беше от изключителна важност. Страхил Марков откри за гостите, а в десетата Димитър Джегалски изравни резултата с красиво попадение. До края на полувремето Манол Стоилов отбеляза два гола и даде аванс на ФК Биролом, а Стоян Тарънски върна едно попадение и направи резултата 2:3 на почивката. В средата на втората част Тарънски и Стоилов размениха по още един гол, а в късната четиредесет и осма минута Александър Симонов изравни. За съжаление мачът стана по – агресивен от очакваното и Павел Димитров беше изгонен, което оказа влияние на играта на домакините. Буквално в последната секунда на двубоя Марков стана герой за съотборниците си като вкара победното попадение. Така след тази измъчена и трудна победа ФК Биролом са на осма позиция плътно следвани от днешните си съперници.