Bianchi взе ключов мач с Торпедо

Всички обзори от 8 Кръг

Bianchi coffee и ФК Торпедо се изправиха в най-интересния мач от 8-я кръг в SPL2. Двата тима показваха страхотна игра през сезона до момента, а и преди това в Купата на SPL. Мачът се очакваше с голям интерес и двете страни се бяха мобилизирали. Но проблеми в последния момент лишиха „жълтите“ от някои играчи. Това изглежда даде отражение и „кафетата“ взеха солиден аванс в мача още през първата част. Калин Карабов (7), Дени Младенов (12, 19) и Илия Христов (14) направиха резултата 4:0. Преди почивката обаче магьосникът Цецо Бончев върна един гол и съответно надеждите на Торпедо. Bianchi стартира предпазливо втората част, но защитната игра не е в кръвта на „белите“ и те отново тръгнаха да нападат. Това им донесе успех след като Дени Младенов и Калин Карабов вкараха нови два гола съответно в 38-ата и 40-ата минути. Последваха силни минути от Торпедо, които върнаха още един гол мача. Дени Младенов този път порази собствената си врата. Мениджърът Йордан Дончев обаче върна аванса на тима с гол в 44-ата минута. Само две по-късно обаче и Цветозар Личев се записа сред голмайсторите за Торпедо. Последният щрих в тази вълнуващ сблъсък бе дело на Карабов, който оформи крайното Bianchi – Торпедо 8:3.