Бенковски открадна точка на Белите

Всички обзори от SPL2

Бенковски Сити и Белите София се изправиха един срещу друг в любопитен мач от SPL2. „Революционерите“ показаха страхотно израстване в последните мачове и само късметът ги лиши от това да вземат скалпа на повечето лидери. Белите София пък играеше стабилно и искаше да продължи това. Срещата започна с натиск на славистите, който бе материализиран в 7-ата минута от Димитър Тодоров. Малко след това Стефан Георгиев се възползва от грешка в защитата на противника и изравни. Това не стресна Белите, които продължиха да играят офанзивно. Вилизар Бенов вкара дежурния си гол в 15-ата минута. Но както Белите играха силно в атака, то така и бяха доста безрасъдни в защита. И бяха наказани от Богдан Тодоров в 17-ата минута. Все пак Бенов даде нова преднина на своите минута по-късно.

До края на полувремето обаче Бенковски напълно обърна мача. Богдан Георгиев и Бирджан Стефанов избухнаха с по едно попадение. Така „революционерите“ се оттеглиха на почивка с аванс от 4:3 в резултата. Имаше доста ребуси за решаване пред Белите през втората част. И те започнаха повече от добре. Тодоров отново изравни резултата в 28-ата минута. Последва мощен натиск и закономерно Слави Червеняков даде отново аванс от едно попадение на Белите в 35-ата минута. Последваха спокойни минути. Все пак славистите искаха да решат мача и продължаваха да натискат. Но направиха някои невероятни пропуски. И така в 49-ата минута Богдан Георгиев оформи своя хеттрик и донесе точката на Бенковски.