Белите взеха трудно дербито с „готините“

Всички обзори от 17 кръг

Белите София се изправиха срещу Готинягите в дербито от 17-я кръг в SPL2. Двата тима бяха съответно на първо и трето място в класирането, като изходът от мача щеше да даде отговори да доста въпроси. Белите стартираха срещата по-добре и успяха да открият чрез чудесен гол на Слави Червеняков. Той се разписа в 9-ата минута. Постепенно Готинягите влязоха в мача и изравниха играта. Тимът на Павел Матеев имаше някои изгодни ситуации, но ги пропусна. Белите пък също изпуснаха да вкарат. Така полувремето вървеше към 1:0 за Белите. Но в самия му край Радослав Вишанов изравни след неразчетена намеса на вратаря Мусински. Така завърши и полувремето.

В началото на втората част Белите бяха нахъсани да вземат преднина в резултата. И я постигнаха. Вилизар Бенов и Боби Гласков направиха 3:1. След това отново играта се поизравни, а Готинягите не смятаха да се предават. „Сините“ натиснаха, но не успяха да се върнат в мача. Контрадействията на Белите обаче също не донесоха успех. Все пак Павел Матеев върна един гол в края на мача, но последния съдийски сигнал оставаха минутка-две, в които Готинягите нямаше как да изравнят. Така Белите взимат много ценни три точки, които ги оставят на върха в класирането. Готинягите пък се отдалечават от тази позиция.