Обзор лига Ballistic 22.02-23.02

Montway – Бемеца и приятели 2:3

Montway даде сериозна заявка за титлата в лига Ballistic преди седмица, когато в изключително интересен двубой се справи с лидера ФК Хаос. Победата им тогава вдигна сериозно очакванията към „сините. Този уикенд обаче те трябваше да преглътнат първото си поражение в дивизията, след като паднаха с 2:3 от Бемеца и приятели.

След няколкото неубедителни резултата, селекцията на Христо Камбуров бе безкрайно мотивирана за успех и напълно заслужено трите си точки. Още в седмата минута „лъвовете“ откриха резултата чрез своя капитан. Той демонстрира отличен контрол над топката, а за финал я запрати мощно в мрежата на Montway. На почивката символичните гости се оттеглиха с преднина от две попадения. За това спомогна халфът Атанас Василев, който получи асистенция от Кристомир Кръстев.

След няколко минути на надъхване, футболистите на Montway стартираха по-организирано, а това им помогна да намалят своето изоставане. Бранителят Петър Керцов се включи в предни позиции и докара нещата до 1:2.

Въпреки огромното напрежение, срещата остана коректна до самия и край. Както добре знаете, феърплейът е основен приоритет за Sofia Premier League. След 20 минути на опасни положения пред двете врати, Бемеца и приятели се оказаха с по-здравите нерви и капитанът им Камбуров вкара за 1:3. Като отново голямата работа беше свършена от Кристомир Кръстев, който определено беше най-впечатляващият играч на „черно-златистите“ в този двубой. До края от Montway имаха сили да вкарат още веднъж чрез звездата си Иван Каракостов, но за повече не им стигна както време, така и късмет пред гола.

Бемеца и приятели са на трето място с 13 точки, докато Montway все още има своите шансове за високо класиране. Най-вече заради по-малкия си брой изиграни мачове до този момент.

Миримидонците – БулБаск 0:5Служебен резултат

ФК Телк – Black Panthers 1:6

Black Panthers е отборът, направил официален дебют в лига Ballistic през този уикнед. Определено това ще бъде селекция, която със сигурност ще повиши още повече качеството на дивизията. А началото за „пантерите“ беше повече от обещаващо – победа срещу ФК Телк с 6:1.

„Патериците“ се оказаха прекалено гостоприемни за новаците и без много съпротива инкасираха своята четвърта загуба в седем двубоя.

Амбицираните „черни пантери“ стартираха мощно, а авторът на първото попадение в клубната им история в Sofia Premier League беше дело на Матей Билярски в 7-ата минута. Оттам насетне предстартовата треска на символичните гости съвсем изчезна. До почивката преднината им бе удвоена благодарение гола на Валентин Йорданов.

Доминацията продължи и след почивката. Нападателят Адриян Аличкай  също записа името си сред голмайсторите, като не остави никакъв шанс за изява на съперниковия страж Сейрани Османи. Положението за ФК Телк стана още по-тежко, когато Тодор Николов си вкара автогол за 0:4 в 37-ата.

Оттук насетне срещата просто се доиграваше. Black Panthers леко понамалиха темпото, а от това се възползва Румен Димитров, който вкара и единственото попадение за ФК Телк в срещата. „Пантерите“ обаче решиха да отправят красноречиво послание към всичко свои останали конкуренти, като вкараха още две попадения до края, чрез Валентин Йорданов, грабнал заслужено и приза „Играч на мача“.

Локо 101 –  Black Panthers 4:3

Минути след края на дебютния си мач в Ballistic, на новаците от Black Panthers се наложи да изиграят още един двубой. Те изостават сериозно по този показател от своите съперници и поради този факт, трябваше да събират сили за тежка битка с Локо 101. Дали заради прекалената умора, или категорично високата класа на съперника, победата беше за столичните „железничари“ с 4:3.

Символичните домакини се възползваха от неочакваното за тях предимство и в 7-ата минута поведоха чрез Петър Никифоров. До полувремето, натискът на Локо продължи, но в мрежата на Николай Апостолов падна само още един гол, дело на Дони Митев.

Втората част беше сравнително спокойна, като екшънът беше запазен за финалните 10 минути на двубоя. Александър Тодоров направи резултата класически, като това само отприщи поредица от интересни мигове пред двамата вратари. 180 секунди след това Адриян Аличкай върна един гол за „пантерите“, с което и надеждите им за нещо в тази битка. Устремът им обаче беше потушен с точен изстрел на Алекс Тодоров от Локо 101.

Дори и тази вече невъзможна за обръщане ситуация не притесни гостите. Матей Билярски се развихри и набързо вкара два гола за 3:4. Времето обаче не стигна на Black Panthers да достигнат до сензационното равенство. Така те за сефте трябваше да опитат вкуса на поражението в Ballistic.

Победата изкачи Локо 101 до петото място във временното класиране. Съперниците им в неделната вечер тепърва ще изкачват позиции, но дори и сега, те вече са 10-ти с три пункта.

Обзор на срещите от предишния кръг в Ballistic!