BALLISTIC ОБЗОР

Black Panthers – ФК Хаос 2:3

Макар и дебютът им в лига Ballistic да беше обещаващ, Black Panthers набързо се запознаха със суровата реалност в дивизията. „Пантерите“ инкасираха второ поредно поражение, като този път паднаха от лидера ФК Хаос с 2:3. От своя страна „хаотичните“ отново възстановиха царуването си на върха в таблицата, след като в предишния кръг реномето им беше леко разклатено след тежката загуба с 1:4 от Montway.

Toзи път обаче мигове на колебание в селекцията на Огнян Илиев нямаше.

Е, всяко начало е трудно. Такова беше и за фаворитите, които след шест минути вече бяха в ролята на изоставащ. Очертаващият се за най-силен футболист в редиците на Black Panthers отново демонстрира своите реализаторски умения, бидейки точен за 1:0. Огнян Илиев обаче бързо доказа защо е лидерът на гостите, след като отбеляза за ремито в 15-ата. До почивката ФК Хаос обърна нещата в своя полза, когато халфът Симеон Христов умело се вклини между съперниковата отбрана и направи 1:2.

Втората част предложи много равностоен футбол с положения и пред двете врати. Но истинската драма настъпи буквално в последните 60 секунди. „Черните пантери“ като истински хищници издебнаха точния миг и захапаха здраво „хаотичните“ с нов гол на Матей Билярски за 2:2. Всички на и около терена вече мислеха, че точките ще бъдат поделени, но не така мислеха гостите, които нанесоха своя решителен удар секунди преди съдията Христо Пейнов да даде сигнал за край. Петър Тасев изработи отлична ситуация за Симеон Христов, който не чака втора покана и драматично донесе трите точки – 2:3.

Montway – Локо 101 8:3

След като преди два обзора обявихме Montway за скрития фаворит за спечелването на титлата, „сините“ леко разочароваха в предходния кръг, когато отстъпиха с 2:3 в емоционален мач на Бемеца и Приятели. Време за поправка обаче имаше и още този уикенд нещата за селекцията им потръгнаха отново.

И нещо повече, те регистрираха изключително престижен успех с 8:3 срещу един от стабилните тимове в шампионата Локо 101. „Железничарите“ определено губят почва под краката си. А липсата на постоянство в техните изяви все още ги държи сравнително далеч от призовите места.

Това не важи в никакъв случай за Мontway, демонстрирал целеустременост и безкрайна акуратност в атака.

Първото полувреме беше истински празник за любителите на нападателната игра, тъй като завърши при равенство 3:3. „Сините“ стартираха по летящ начин, тъй като Камен Кръстев (1″) и Христо Мурдуев (5″) се отчетоха с бързи попадения. Този светкавичен аванс също толкова скоропостижно беше компенсиран от Локо 101, тъй като Дони Митев (6″) и Кристиян Желев (14″) имаха възможността да завършат подобаващо две прекрасни атаки на „железничарите“. Д паузата имаше още една размяна на попадения, като Бежков направи 3:2 в 16-ата, а паритетът пак беше възстановен от основния футболист в редиците на гостите Виктор Каменов (22″).

Описаното до този момент ни накара да вярваме, че ще видим изключително драматична втора част. Първоначалните очаквания на всички обаче не се осъществиха, тъй като на терена имаше само един тим . Този на Montway. „Сините“ бяха добре смазана машина и вкараха пет последователни попадения в мрежата на Локо 101, които оформиха и крайното 8:3.

Камен Кръстев нямаше равен пред гола, като вкара още три попадения, които увеличиха сметката му до четири в срещата. Част от головия фестивал отново стана и Христо Мурдуев с точния си изстрел в 45-ата, а пък всичко приключи с красивото изпълнение на Христо Иванов в последната минута на футболното съперничество.

Моntway се намира на четвърто място в таблицата с актив от 18 точки, докато Локо 101 са позиция под тях с три по-малко.

Бемеца и Приятели – Авангард 7:1

Бемеца и Приятели записаха шестата си победа от началото на шампионата. „Лъвовете“ надиграха категорично тима на Авангард със 7:1. „Червените“ се представиха под очакванията, въпреки, че в този клуб играят някои от най-големите звезди на Sofia Premier League. Това обаче явно няма никакво значение, когато срещу тях се изправи горещо искащата победа селекция на Христо Камбуров.

По този начин „компанията“ запази третото си място в таблицата, докато „авангардните“ се движат в „златната“ среда с актив от 13 пункта.

Кристомир Кръстев се превърна в големия герой за Бемеца и Приятели, след като отбеляза три попадения за победителите, а също така изпъкна и със същия брой голови асистенции. На два пъти се разписа Хриз Камбуров, а по веднъж своя принос за триумфа дадоха Христо Камбуров и бранителят Данаил Огнянов.

Авангард все пак не остана капо в тази среща, тъй като Иван Комитов отсрами „червените“ с попадението си в 34-ата минута.

АФК Трайково – ФК Телк 5:9

АФК Трайково и ФК Телк изиграха изключително интересен двубой в съботната вечер. „Жълтите“ бяха в поредица от две победи, докато „патериците“ не можеха да се похвалят със същото – две поредни загуби. С оглед на предварително поднесените Ви статистически данни, изненадата бе факт, след като триумфът беше за символичните гости с 5:9. По този начин ФК Телк изпревари този свой опонент и вече са седми с 13 пункта. Трайково са позиция по-надолу и с точка по-малко.

Трус от четвърта степен „разтърси“ момчетата на Веселин Весерионов през първото полувреме. Тогава ФК Телк поведе с 0:4, като буквално не срещаше никаква съпротива пред наказателното поле на АФК Трайково. Две попадения реализира Георги Игнатов (3″,6″), а заедно с него комфортната преднина подсигуриха Николай Лазаров (18″) и Мартин Василев (19″). Един от основните реализатори на домакините Костадин Ракшиев все пак вдъхна надежда, че не всичко е загубено за „жълтите“, като се разписа малко преди сигнала за почивка.

След подновяването на играта въпросният продължи да тероризира отбраната на „патериците“. В 29-ата минута съдията Методи Методиев отсъди дузпа за АФК Трайково, а с отговорността за нейното изпълнение се нагърби именно Ракшиев. Той издържа на напрежението и направи 2:4. Подемът в играта на тима продължи и малко след него Даниел Васев вкара за тима, с който се подвизава в лига Ballistic.

И точно, когато изглеждаше, че ФК Телк изпускат контрола върху мача, халфът Йордан Костов може би вкара фундаменталното за този двубой попадение за 3:5 Това сякаш успокои „патериците и им даде увереност, че преднината им няма да бъде пропиляна по левашки начин. Костов дублира головете си в 42-ата, а пък след красиво изпълнение на Николай Лазаров, резултатът вече бе 4:7. Калоян Гребеничарски върна интригата в 46-ата, но до края Асен Балкански и Мартин Василев само подписаха окончателната присъда на АФК Трайково, която беше загуба с тежкото 5:9.

За „Играч на мача“ беше избран капитанът на гостите Мартин Василев, който реализира два гола, подаде за още толкова и финишира с рейтинг от 7,5.

БулБаск – Black Panthers 3:2

Уикендът определено не беше от най-успешните за Black Panthers. Ден, след като отстъпиха на лидера ФК Хаос с 2:3, „дивите котки“ изиграха нов здрав мач, който загубиха със същия резултат, но този път от БулБаск.

Двубоят се разви отлично за ББ, които до 22-ата минута водеха с комфортното 2:0. В герой за тях се превърна нападателят Митко Димитров. Той се оказа на сюблимната голова позиция в 12-ата и 22-ата минути и така дари своите с безценното предимство. В течение на срещата обаче то бе изгубено, тъй като Black Panthers стигнаха до частичния обрат. Матей Билярски отново беше константна величина, като намали до 1:2, а пък в 30-ата минута Валентин Йорданов не остави никакъв шанс на вратаря Антон Белимезов – Тото.

Така, някак незаслужено, страхотната битка трябваше да бъде разрешена по малко случаен начин. БулБаск стигна до своя важен успех чрез автогол на съперника, когато стражът на съперника Николай Апостолов неволно прокара коженото кълбо зад собствената си голлиния.

Седмият успех на ББ остави тима на втора позиция в шампионата. Селекцията на Денислав Колев изостава на две точки от лидера ФК Хаос, като има и мач по-малко.

Обзор на срещите от предходния кръг в Ballistic!