Бай Тошо възкръсна като феникс

Всички обзори от 19 Кръг

В събота вечер АФК Бай Тошо излезе срещу Тегавите в опит да се събуди от мъртвите и да спечели три точки, които да го върнат в борбата за челото в SPL. Сезонът за Тегавите също не се развиваше по вкуса им, но „лошите момчета“ винаги могат да се вдигнат, въпреки някой и друг неприятен резултат. До момента дербито имаше две издания през сезона. Първо Тегавите излъгаха своя съперник в шампионата с 5:4. „Комунистите“ обаче наложиха диктатура за Купата след успех с 4:1. Днешният мач също бе много драматичен. Пламен Пенев се изгъбарка с противника си за 1:0 в полза на „лошите момчета“. Звездата Дейвид Арабаджиев обаче изравни след 14 минути, въпреки липсата на талисмана Франки, който бе пуснат в почивка за срещата. Тегавите обаче наложиха своята воля и до края на почивката Васил Василев и Стелиян Петров дадоха солидна преднина на „лошите момчета“. Така при 3:1 започна втората част. В нейното начало, „комунистите“ изглеждаха объркани и мудни. Тегавите пък пропускаха шансовете си. Така времето вървеше, а Бай Тошо береше душа. Тогава, мъдро решение на лидера Дани Васев да влезе на мястото на звездата си Дейвид Арабаджиев, който определено нямаше ден, преобърна нещата. И Бай Тошо възкръсна като феникс от пепелта. Цецо Кръстев върна един гол в 43-ата минута след запазена марка бижу. Самият Васев пък изравни в 48-ата минута. Слисаните Тегавит не можаха да реагират и Мартин Петров разстреля Павел Дичин на два пъти от фаул донасяйки победата на „комунистите“ с 5:3. „Ето, че и без мяучене става“, бе краткият коментар на Цецо Кръстев след мача, който описва ситуацията в клуба напълно. Тегавите обаче бързо трябва да се събират, защото лидерите бягат.