Бай Тошо разпиля „амигосите“

Всички обзори от 21 кръг

ФК Бай Тошо и Сбогом Гринго бе един от най-очакваните сблъсъци в 21-я кръг от SPL1. Прогнозите за равностоен мач предвид силните напоследък изяви на „амигосите“ обаче бяха разбити на пух и прах от „комунистите“. На всичкото отгоре за Тошо липсваха част от титулярите – Цветан Кръстев и Симеон Цанов. Още в първите минути „червените“ взеха превес над съперника, който буквално не знаеше къде се намира. Мартин Петров даде аванс от 2:0 за тима си още до петата минута след мощни тупалки. В 7-ата минута Радован Събев намали резултата за Сбогом Гринго. Вместо това да подейства като допинг за тима обаче Тошо натисна още повече. И Мартин Петров продължи да бележи.

Той вкара още 3 попадения до почивката, с което резултата набъбна на 5:1. След почивката връщане назад за Сбогом Гринго нямаше и тимът трябваше да измисли нещо в атака. Но головете продължава да падат в тяхната вратар. Даниел Васев, Дейвид Арабаджиев и Борислав Фусков нанизаха по 1, за да стане резултата 8:1. Събев все пак вкара още един почетен гол за „амигосите“ в 39-ата минута. Но до края Фусков наниза още две попадения, а последният гол за Тошо отново бе дело на Мартин Петров. Така Бай Тошо разгроми Сбогом Гринго с 11:2 и се качи на първо място в класирането на SPL1. „Амигосите“ остават на шеста позиция с 28.