Атанас Иванов взе дуела с Радован Събев

Всички обзори от Кръг 2 в групите

Едно от миналогодишните дербита в SPL1 ФК Торнадо 2013Красно село бе на път да се играе, този път обаче в груповата фаза на турнира за Купата на SPL. Мачът се очакваше с голям интерес, тъй като „кварталните“ бяха спечелили и двата си мача срещу „тайфуните“ миналия сезон, което се оказа и основното нещо за титлата, която спечелиха. Радован Събев и компания не искаха да развалят тази статистика, въпреки че имаха липси в състава си – защитникът Михаил Пашов. Нападателят Сашо Рангелов пък бе извадил рамо само преди седмица и въпреки че игра в мача, той не бе на 100%. ФК Торнадо 2013 пък бе изиграл доста мачове на благотворителния турнир в подкрепа на Криси ден по-рано, но въпреки умората, тимът бе пределно мобилизиран за успеха. Двубоят започна с рецитал на разградското бижу в състава на Торнадо, а именно Атанас Иванов, който отбеляза 3 попадения в рамките на 22 минути от първата част. Слисаните играчи на Красно село не успяха да противодействат на това и резонно резултатът през първото полувреме остана класически в полза на „тайфуните“.

След подновяването на играта отново Иванов бе най-активен и заби четвъртия си гол в мача. Красно село се посъбудиха с гол на Радо Събев, но това само афектира съперника, който отговори с нови две попадения. Отново Иванов бе голмайстор, а Краси Атанасов за секунда успя да махне прожектора от колегата си бележейки за 6:1. Последваха силни минути за Красно село – Събев се разписа отново, но този път попаденията бяха две в 44 и 46 минута. До края остана време само за поредния гол на Наско Иванов от Торнадо. Той бе в последната 50 минута слагайки край на спора. В тази група още нищо не е ясно като три отбора се открояват в челото, но какво ще стане ще се разбере в последния кръг от груповата фаза.