Акулите се озориха, но биха Гринго

Всички обзори от 26 Кръг

АФК Акулите търсеха задължителни три точки срещу Сбогом Гринго, които да ги утвърдят на първо място в SPL1 преди плейофите. „Амигосите“ обаче играеха силно през пролетта и щяха да дадат отпор на лидера. Влади Кавалски откри за тима си в 7-ата минута и „амигосите“ имаха преднина. Постепенно обаче Акулите натиснаха и с доза късмет Светлин Маджаров изравни в 18-ата минута. Точно преди почивката супер изпълнение от воле на Андриян Кръстев се оплете в мрежата на Христо Милев – Звяра за 2:1. През второто полувреме Маджаров направи 3:1 в 33-ата минута. Но „амигосите“ се върнаха в мача. Тупалка на Димитър Пенев от фаул се отклони в Марио Сотиров – 2:3. Сбогом Гринго се опит да натисне, но Акулите бяха много кръвожадни на контраатаки. При една от тях Маджаров направи 4:2 и реши нещата в този мач.