Акулите изхвърлиха „поетите“

Всички обзор от 3 кръг в групите

Истинско зрелище чакаше феновете на аматьорския футбол в събота вечер. В една от заплетените групи в турнира Акулите се изправяха срещу Вазов като залогът бе класиране в следващата фаза на турнира. „Поетите“ имаха 6 точки, но повече наказателни точки от другите си съперници като те просто не трябваше да губят мача, за да продължат. Докато за Акулите мачът бе всичко или нищо. Акулите започнаха вихрено като още във втората минута Стоянов откри резултата. Добрата игра, с която символичните домакини започнаха се затвърди с втори гол в 14 минута. Той бе дело на Рогозов, а две минути по-късно отново Стоянов бе където трябва, за да направи резултата 3:0 в полза на Акулите. „Поетите“ не бяха на себе си и играта не им вървеше хич, но все пак Трендафилов успя да реализира в края на полувремето и да намали резултата.

След почивката Вазов бе решен да обърне мача и натисна съперника си. Това даде резултат в 30 минута с гол на Тодоров. Акулите от своя страна не мислеха да се предават и Рогозов доказа това с втория си гол в мача. Играта бе много динамична и напрежението на терена се усещаше навсякъде. Така в 33 минута Илиев от Акулите си отбеляза автогол и отново върна съперника в мача. Вазов се втурнаха напред, но противника им бе хитър и се затвори разчитайки на контраатаки. Така Акулите успяха да нанижат още три попадения автор, на които отново бе правещия страхотен мач Стоянов. Вазов отново се опита да обърне нещата в своя полза, но единственото, което успяха да постигнат бяха два гола на Василев, които обаче се оказаха крайно недостатъчни на „поетите“, за да продължат в следващата фаза на турнира. Така Акулите взеха мача с резултат 7:5 и изненадващо или не очакват своя съперник в елиминационната фаза на турнира.