АФК Вазов върна Пивото в реалността, Феникс с втора поредна победа

Чете всички обзори от уикенда

Седмица, след като Младо пиво стартира мощно в турнира с изразително 6:2 срещу Реал (Мадрид), „златисто-черните“ бързо бяха върнати в реалността. Те допуснаха поражение от класическия си опонент АФК Вазов с 3:6. По този начин „сините“ компенсираха грешната си стъпка в първия кръг и отново са в борбата за участие директните в елиминации.

Общо взето това, което Фортуна отне на Александър Тодоров и компания срещу Феникс, бе възвърнато срещу Пивото. Участниците в SPL бяха на ниво в атака, а това беше и ключът им към трите точки. Владимир Станковски откри за тях в 11-ата минута, но Младо пиво осъществи обрат до паузата и поведе след голове на Илиян Генов и Николай Илиев. Въпросните обаче нямаха алтернатива за случилото се след подновяването на играта. Само за десет минути, между 27-ата и 37-ата, АФК Вазов вкара четири попадения чрез Маринов (27‘, 37‘), Станковски (33‘) и Тодоров (34‘).

Оттам насетне сякаш всичко беше решено, а намиращите се в нокдаун футболисти на Пивото защитиха името си с гол на Генов за 3:5, а крайното 3:6 пък оформи Албемор Бадатлиев в 48-ата минута.

Феникс вече очаква своя опонент на осминафиналите, след като си капарира едно от първите две места в група D. Това се случи след труден успех 4:3 срещу Официалния фен клуб на Реал (Мадрид) за България. Привържениците на „кралете“ дадоха сериозен отпор на „виненочервените“ и с малко повече късмет, можеше да се доберат и до точката, която в никакъв случай нямаше да бъде незаслужена.

Лос меренгес откриха резултата още в 8-ата минута, когато Борислав Стоянов не сбърка, озовавайки се на добра стрелкова позиция. Паритетът бързо беше възстановен, след като Георги Иванов изравни в 11-ата. Пълният обрат се случи, когато в 18-ата минута Стилиян Валериев имаше малшанса да си отбележи автогол. Оттук насетне „фениксите“ усетиха миговете на колебание в редиците на другия тим и го наказаха с още на два пъти чрез Гогов (22‘) и Йорданов (28‘). Реал обаче не абдикира от битката, а се върна тялом и духом в нея през заветните мигове от мача. В 37-ата Кесендров намали до 2:4, а Вучков, малко по-късно докара нещата до 3:4. В оставащите  девет минути пред вратата на Феникс стана горещо, но бленуваното от „белите“ изравнително попадение така и не падна. Загубата остави мадридистите единствено с надежди за продължаване за Купата SPL.