AFC потуши Торнадо и върна интригата в SPL1

Всички обзори от 12 кръг

Първият мач за (AFC) Autistic Football Club през уикенда беше срещу водача в класирането ФК Торнадо 2013. Лъчо Арсов беше разпуснал по-голямата част от състава поради студентския празник и излезе без голяма част от своите титуляри. Но пък дошлите на „Царско село“ искаха да се докажат и това беше отличен шанс за тях! Мачът започна равностойно, като двата отбора се разучаваха и особени опасности нямаше. Така беше до 18-та минута на мача, когато гост играчите Комитов и Стайков нанизаха цели 4 гола! Голям финал на първото полувреме и шок за играчите на Торнадо.

Второто полувреме “тайфуните” се надигнаха и се готвеше нов обрат, нещо , което вече бяха правили по-рано през сезона срещу Bombeta 0:4 (6:4). Иван Иванов на 3 пъти, Лъчо Арсов и Велизар Иванов по 1 път бяха голмайсторите за ФК Торнадо, но капитанът на “аутистите” Иван Милев вкара 2 гола, а още 1 добави Комитов, което помогна за шокиращата първа загуба на водача в класирането в SPL1. Така класирането се заплете сериозно като отборите от 1-во до 5-то място са в рамките на само 4 точки!